Шокантни информации на претседателскиот кандидат на власта

Зошто Стево Пендаровски изјави дека го следи странска разузнавачка служба ?

Претседателскиот кандидат на власта Стево Пендаровски изјави дека 24 часа него и неговото семејство го следи странска разузнавачка...

Узунов Бобан / 6 март, 2019 23:20

Стево Пендаровски , човекот кој македонските гласачи ги споредуваше со „стока„ требало да ги обедини Македонците и Албанците, а самиот негира дека има поим Македонски?

Што спремаат Заев и Ахмети со кандидатурата на Стево Пендаровски?

Од Конгресот на СДСМ во Скопје, заедничкиот кандидат на 31 политичка партија, Стево Пендаровски, допатува во Тетово. Во Мала...

Македонка Димкин / 3 март, 2019 20:48

Стево Пендаровски е дел од матрицата која ја пустшеше Македонија смета лидерот на опозицијата

Мицкоски: Пендаровски е лик на заевизмот

Ја видовте реалната слика денеска на пазарот овде, полупразни тезги, полупразен пазар, бидејќи сега нема купувачи, луѓето...

Узунов Бобан / 2 март, 2019 14:01

Изборот на Стево Пендаровски бил избор на Али Ахмети и Зоран Заев во четири очи

Разрешена дилемата: Стево Пендаровски кандидат на власта за претседател !

Стево Пендаровски е изборот за консензуален кандидат за претседател на државата од СДСМ, ДУИ и Алтернатива на Африм Гаши,...

Узунов Бобан / 1 март, 2019 14:45

Главниот збор за заедничкиот кандидат за претседател ќе го има Ахмети, но сепак битни се мислењата и на Бујар и на Артан

Артан, Теута и Бујар со различни желби кој да биде кандидатот за претседател

Фаворит на Артан Груби за заеднички кандидат со СДСМ за претседател на државата е Никола Димитров. Причината е едноставна,...

Данаил Михајловски / 28 февруари, 2019 21:42

Координаторот за НАТО Стево Пендаровски изјави дека Македонија подготвена да стане членка на НАТО, откако ќе се заокружи процесот со Договорот за името.

Пендаровски : “Македонија е подготвена да влезе во НАТО”

Македонија и политички и воено е подготвена да стане членка на НАТО, откако ќе се заокружи процесот со Договорот за името. Националниот...

Сара Фемина / 7 јануари, 2019 14:43

Шекеринска и Пендаровски на едно место ги собраа "виновниците" за сите конфликти на Балканот изминатите 30 години

Во групата “Охрид” ред до ред поранешни “дипломати”

“На 30 септември ќе имате можност да направите историски избор. Дали сакате да го отворите патот за членство на вашата земја...

Мирко Бачиќ / 7 август, 2018 9:06