Изборот на Стево Пендаровски бил избор на Али Ахмети и Зоран Заев во четири очи

Разрешена дилемата: Стево Пендаровски кандидат на власта за претседател !

Стево Пендаровски е изборот за консензуален кандидат за претседател на државата од СДСМ, ДУИ и Алтернатива на Африм Гаши,...

Узунов Бобан / 1 март, 2019 14:45

Главниот збор за заедничкиот кандидат за претседател ќе го има Ахмети, но сепак битни се мислењата и на Бујар и на Артан

Артан, Теута и Бујар со различни желби кој да биде кандидатот за претседател

Фаворит на Артан Груби за заеднички кандидат со СДСМ за претседател на државата е Никола Димитров. Причината е едноставна,...

Данаил Михајловски / 28 февруари, 2019 21:42

Координаторот за НАТО Стево Пендаровски изјави дека Македонија подготвена да стане членка на НАТО, откако ќе се заокружи процесот со Договорот за името.

Пендаровски : “Македонија е подготвена да влезе во НАТО”

Македонија и политички и воено е подготвена да стане членка на НАТО, откако ќе се заокружи процесот со Договорот за името. Националниот...

Сара Фемина / 7 јануари, 2019 14:43

Шекеринска и Пендаровски на едно место ги собраа "виновниците" за сите конфликти на Балканот изминатите 30 години

Во групата “Охрид” ред до ред поранешни “дипломати”

“На 30 септември ќе имате можност да направите историски избор. Дали сакате да го отворите патот за членство на вашата земја...

Мирко Бачиќ / 7 август, 2018 9:06