Имено како што пренесуваат српските медиуми Лепа Луќич зема пензија од околу 180 илјади српски динари., па сега пејачката може да ужива во својата старост.

ВРТОГЛАВА СУМА: Еве колкава пензија зема Лепа Луќиќ

Легендарната српска пејачка на изворни, народни и новокомпонирани песни Лепа Лукиќ добива пензија од која буквално ќе ви...

Катерина Крстиќ / 13 јануари, 2020 13:49

Каролина Возњацки моментално е 37. WTA листа.

ШОК ВО СВЕТОТ НА ТЕНИСОТ: Најубавата тенисерка на ПЛАНЕТАТА оди во пензија !

Некогашната најдобра тенисерка во светот Карилина Возњацки соопштила денеска дека ќе ја заврши кариерата на Австралија...

Весна Петровска / 6 декември, 2019 18:48

Кои се следните планови на Бастијан не е познато, ама има информации дека можеби ќе добие одредена улога во германската фудбалска федерација, меѓутоа тоа допрва треба да биде потврдено.

ЛЕГЕНДО, ФАЛА ТИ ЗА СЕ: Бастијан Швајнштајгер замина во пензија!

Поранешниот германскиот репрезентативец, Себастијан Швајнштајгер одлучи да и стави крај на својата активна фудбалска кариера. „Драги...

Сара Фемина / 8 октомври, 2019 19:26

Еден од најпознатите ултимејт борци

ММА борецот Конор Мекрегор ја заврши кариерата, погледенете ја неговата животна сторија

Сосем неочекувано, во текот на изминатата ноќ Конор Мекгрегор преку неговиот Twitter профил најави дека си заминува од УФЦ и...

Узунов Бобан / 26 март, 2019 10:30

За една година да се зголеми старосната граница за пензионирање ќе предложи Бизнис заедницата

Се бара зголемување на старосната границата за пензионирање

За една година да се зголеми старосната граница за пензионирање ќе предложи Бизнис заедницата. Ова доаѓа откако новиот Стратешки...

Данаил Михајловски / 4 октомври, 2018 20:17