Околу 200.000 Американци ќе умрат од епидемијата на коронавирус во Америка, изјави во вторникот висок официјален претставник на Белата куќа.

Пентагон бара цивилниот сектор да набави 100.000 вреќи за посмртни остатоци: До сега починаа 4.400 лица!

– Федералната агенција за управување со вонредни состојби побара 100.000 вреќи од Министерството за одбрана, познати како...

Перо Милчин / 2 април, 2020 10:44

Пентагон е воена зграда во која е сместена централната американска воена администрација, снабдена со најмодерни техники за воените потреби.

Пентагон – воената зграда со многу скриени тајни

Многу луѓе од светот се запрашуваат како изгледа најголемата воена зграда во светот. Премногу прашања но се помалку одговори.Ќе...

Сара Фемина / 24 ноември, 2018 9:58

Кина активно развива флота бомбардери со долг дострел и веројатно обучува воени пилоти за напади врз САД се тврди во нов извештај на Пентагон

Пентагон тврди дека Кина обучува воени пилоти за напади врз САД

Кина активно развива флота бомбардери со долг дострел и веројатно обучува воени пилоти за напади врз САД се тврди во нов...

Мартин Попоски / 17 август, 2018 12:17