Перо Антиќ вози автомобил марка Ферари,но честопати знае своето скапо возило да го остави среде улица, но овој пат случаен минувач постапката на Антиќ успеал да го документира и со фотографија.

ПО БУРНАТА РЕАКЦИИ НА ГРАЃАНИТЕ: Отсрането Ферарито на Перо Антиќ

На ѕидот на сообраќајниот срам османа фотографија на која се гледа автомобилот на нашиот поранешен кошаркар Перо Антиќ дека...

Весна Петровска / 8 октомври, 2019 14:27

Актуелниот претседател на Кошаркарската федерација на земјава, Перо Антиќ, и неговата сопруга Ружица, не се повеќе во бpaк.

ПУКНА ТИКВАТА: Се разведе македонскиот кошаркар Перо Антиќ!

Македонскиот актуелен претседател на Кошаркарската Федерација на Македонија и поранешен кошаркар и член на македонската...

Сара Фемина / 25 јуни, 2019 16:56

Ваквата одлука беше донесена денеска на Изборно собрание во Скопје каде, тој беше едногласно избран како единствен кандидат, откако преостанатите конкуренти се откажаа од трката, а Петар Наумоски кој досега беше предводник на МКФ, одлучи да не бара нов мандат.

Перо Антиќ е избран за прв човек на МКФ

Македонскиот кошаркарски ас Перо Антиќ е новиот претседател на Македонската кошаркарска федерација. Ваквата одлука беше...

Катерина Крстиќ / 15 мај, 2019 13:55

Тој иако навидум изгледа корпулентно и доминантно, сепак позади неговата појава се крие вистински џентлмен и господин.

Перо Антиќ ги остави сите без збор- нема да верувате што направил за време на заедничка вечера со пријателите

Познатиот македонски кошаркар, кој слободно може да се каже дека е миленик на женската публика, до уши е заљубен во својата...

Катерина Крстиќ / 15 април, 2019 16:04

Познатиот македонски кошаркар со порака до градоначалникот на Град Скопје

Перо Антиќ до Шилегов: “Ќе прскаш против комарци или да ти доставам сметка за Аутан?!”

“Дали треба на градоначалникот Петре Шилегов да му ги доставиме сметките за Аутан и сличните препарати или да го замолиме...

Мирко Бачиќ / 9 август, 2018 6:31