Во врска со најавата на Заев за оставка ако не победи Шилегов за градоначалник, Петковски објаснува дека градоначалничката позција не е поврзана со позицијата на Владата.

Петковски: Неодговорна е изјавата на Заев дека ќе си поднесе оставка ако не победи Шилегов

Партиите изгубија, граѓаните добија на овие локални избори, вели Тито Петковски, во Утрински брифинг. -Очекувањата на нашата...

Мирко Бачиќ / 25 октомври, 2021 13:16

-Тие учествуваат на еден начин во земјата и сакаат да видат како се трошат нивните пари – вели Петковски на ТВ 24.

Петковски: Дијаспората треба да биде дел од пописот

Ако дијаспората ја помага финансиската моќ на државата, тогаш логиката е да бидат дел од пописот, смета лидерот на НСДП Тито...

Сара Фемина / 4 март, 2021 7:11

Според Петковски барањето на ДУИ, премиер да биде Албанец е обид Заев да се делегитимира но и обид да се воведе друг општествен систем.

Тито Петковски: ДУИ сака да го делегимитира Заев

Долгогодишниот политичар и добар познавач на политичката сцена Тито Петковски за Слободен печат вели дека доколу добро...

Владо Марин / 13 август, 2020 16:37

Од листата поканети се гледа дека Заев и Ахмети сакаат поголема инволвираност за подобра легитимност

Лидерска средба или “Ивкова слава”

Лидерската средба која е закажана за денес со почеток во 18 часот во Клубот на пратениците по објавата на имињата на поканетите...

Мирко Бачиќ / 18 јули, 2018 14:01