- Тешко е да се опорави од зависноста од дрога. Сепак, можно е! Сепак, не користев хероин и немав такво влошување на организмот, мозокот. Но, како човек во сериозни години, кој има деца, сфатив дека тоа е болест и дека мора да се извлечам - изјави Лукас пред медиумите пред неколку години.

ДРОГА НА МУЗИЧКАТА СЦЕНА: Познатите со години во пеколот на наркотици- МАРИХУАНА, ХЕРОИН, КОКАИН, еве кој беше во канџите на опијатите!

Стефан Ѓуриќ Раста е само еден во низата јавни личности кои користеле дрога и тој не е единствениот кој се најде зад решетки...

Владо Марин / 12 октомври, 2020 6:56

Појаснува дека најлесно е да се каже стоп, но треба да се мисли што ќе се случува со нашите музичари и нивните семејства сега, но и најверојатно до наредната пролет.

Поради Владо Георгиев нашите деца ќе останат гладни, реагира сопругата на фолк-пејачот Марјан Коцев

-Ете, заради Владо Георгиев, и некој новопечен фраер Мете МОШ, кој мислел дека има локал во Њујорк со 8.000 ден резервација за...

Владо Марин / 5 октомври, 2020 13:40

Белград ќе биде центар за добра забава, а некој од најпознатите српски пејачи токму тука ќе настапат за новогодишната ноќ.

Чолиќ и Мерлин по 100.000 евра, Цеца ќе пее за 80.000 за Нова Година: Еве колку ќе заработат останатите пејачи за новогодишната ноќ

Повеќето од српските пејачи нема да одмараат за новогодишната ноќ, туку ќе настапат ширум Србија и светот. Белград ќе биде...

Сара Фемина / 15 декември, 2019 13:05