Таа истакна дека порано ја исмејувале поради оваа одлука, но неа тоа не и претставувало проблем.

Славната пејачка има 28 години и сѐ уште е невина- се чува за брак

Познатата пејачка Ели Брук, која е членка на женскиот бенд „Петта хармонија“ на 28 години се уште е девица и тоа го призна...

Катерина Крстиќ / 6 октомври, 2020 13:52

Во 2014 година, на Дона и беше дијагностициран рак на белите дробови. Таа долго време се бореше, но болеста се врати во 2015 година по метастазата. Таа не се предаваше, сè додека, за жал, не ја заврши својата битка.

ДОНА АРЕС ПРЕД СМРТТА ОТВОРЕНО ПРОЗБОРИ: Добив канцер од оваа намирница!

Денеска навршуваат три години од смртта на познатата босанска пејачка Дона Арес која почина на 2 октомври 2017 година. Таа во...

Катерина Крстиќ / 2 октомври, 2020 16:14

Музичката наобразба ја започнува во нижото музичко училиште на 6 годишна возраст, продолжува во Средното музичко училиште, дипломира на Факултетот за музичка уметност во Скопје на отсекот виолина во 2004 година и магистрира во 2011 година на отсекот „Музичка теорија и педагогија“ оддел „Методика на музичка настава“.

Андријана Јаневска ќе ја претставува Македонија во проект за Гинисовата книга на рекорди!

Познатата македонска пејачка Андријана Јаневска ја израдува македонската јавностсо убава вест. Имено пејачката на својот...

Катерина Крстиќ / 24 септември, 2020 10:23

Текстот за неа го напиша Игор Џамбазов, додека музиката и аранжманот се на Слободан Стојанов.

Пепа Димитрова ги израдува фановите со нова песна- “Студени очи” е апсолутен хит!

Младата македонска поп пејачка Пепа Димитова ги израдува своите фанови со нова песна која ја изведе на годинешниот Макфест....

Катерина Крстиќ / 23 септември, 2020 13:15

Скромна, ненаметлива, повлечена, насмеана, со многу малку, речиси ништо познато од нејзиниот приватен живот, со однесување несвојствено за пејачка која претставува ѕвезда од конкретниот калибар. Спирова засекогаш се повлече од естрадната сцена во почетокот на 80-тите години и веќе претставува дел од македонското музичкото минато.

Почина легендарната македонска пејачка Нина Спирова!

Денеска на 82-годишна возраст, почина легендарната пејачка Нина Спирова. Нина Спирова (Прилеп, 26 октомври 1938 — 11...

Катерина Крстиќ / 11 септември, 2020 23:00

Поповиќ вели дека во неа верувал и вложил многу но за жал не станала она што тој мислел дека може да биде. Поповиќ бил уверен дека токму Тања Савиќ ќе успее да ја наследи Цеца.

ШОКАНТНО ПРИЗНАНИЕ НА САША ПОПОВИЌ: Неа ја спремавме за наследничка на Цеца, но за жал погрешивме!

Саша Поповиќ, директорот на Гранд продукцијата кој важи за еден од највлијателните луѓе во регионот, кој помогнал на многу...

Катерина Крстиќ / 28 август, 2020 18:19

Боби во својот статус на Фејсбук посочува дека и покрај тоа што внимавал и ги почитувал мерките, вирусот не го одминал.

Македонскиот пејач позитивен на Ковид-19: „Се чував, но залудно!“

Познатиот македонски пејач Боби Павловски, кој е еден од милениците на женската публика, е позитивен на оронавирус. Имено...

Катерина Крстиќ / 22 август, 2020 10:36

Раскажува и како и било најтешко да и раскаже на својата ќерка за загубата.

Илда Шаулиќ по загубата на бебето: Се уште чувствувам последици од интервенцијата, но добро сум!

Откако во медиумите се појави веста дека познатата пејачка Илда Шаулиќ, ќерката на покојниот Шабан Шаулиќ, кралот на народната...

Катерина Крстиќ / 27 јули, 2020 11:40