Нејзиниот сопруг Душан Јованчевиќ ги однесе децата во Австралија, што особено ја мачи Тања.

СЕ ФИНАНСИРАВ ИСКЛУЧИВО ЈАС, НЕ ЗАСЛУЖУВАМ ЖИВОТ БЕЗ ДЕЦАТА: Тања Савиќ прв пат јавно проговоре за бракот!

Тања Савиќ за прв пат се отвори пред јавноста и зборуваше за своето семејство. Таа раскажа детали за приватниот живот.  Иако...

Катерина Крстиќ / 15 јуни, 2020 16:52

Како да едвај чекаше да се отворат границите по пандемијата со коронавирусот, па пејачката веднаш се упати на патување во Монако. На ова патување замина заедно со својот сопруг да одмори далеку од очите на јавноста.

НЕВЕРОЈАТНА ПРОМЕНА НА ЛЕПА БРЕНА- Ја промени фризурата и сега изгледа уште поубаво!

Сите ја познаваме Лепа Брена како згодна, русокоса која слободно може да се спореди со виното, колку е постара толку е поубава. Како...

Катерина Крстиќ / 7 јуни, 2020 16:57

Една од низата познати личности заболени од коронавирус била и американската пејачка Мадона. Таа на својот  Инстаграм профил објави дека била заразена со коронавирус но не била свесна за тоа. Имено пејачката откри дека од вирусот се заболела  кога гостувала во Париз, во склоп на својата светска турнеја „Мадам Х“.

Кралицата на поп музиката Мадона била болна од коронавирус: Мислев дека е тежок грип!

Страшниот коронавирус, КОВИД-19 кој се рашири низ целиот свет, не ги поштеди ниту познатите личности. Мадона Луис Чиконе (официјално...

Катерина Крстиќ / 8 мај, 2020 19:05

Бубамара од поранешниот сопруг доби 500, 200, 100 евра, ги мавташе и потоа ги фрли на Милан и му рече „О, не“.

Пластичната пејачка Дара Бубамара на видео броеше илјадници евра и се потсмеваше на народот(ФОТО)

Позната како некој кој сака да се фали, Дара Бубамара (43) не се спротивстави на објавувањето на снимката од нејзиниот поранешен...

Сара Фемина / 7 март, 2020 17:52

Пејачката до својата шеснаесетта година живее во Барбадос, но потоа се преселува во САД за да изгради своја музичка кариера, заедно со продуцентот Ивен Роџерс. Во исто време таа потпишува и договор со Def Jam Recordings после аудицијата со тогашниот сопственик Џеј-Зи.

СРЕЌЕН РОДЕНДЕН РИЈАНА: Сексипилната, зеленоока црнка денеска го слави 32-риот роденден

Сексипилната зеленоока црнка, Ријана денеска го слави својот 32-ри роденден. Таа е позната пејачка која доаѓа од Барбадос,...

Катерина Крстиќ / 20 февруари, 2020 16:12

Витни Хјустон важеше за кралица на поп музиката на сите времиња, а почина на 48- годишна возраст.

Осум години без поп-кралицата Витни Хјустон- нејзините хитови останаа да живеат во нас

Вчера навршија осум години од смртта на познатата американска пејачка Витни Хјустон која зад себе остави бројни хитови. Витни...

Катерина Крстиќ / 12 февруари, 2020 10:59

Како што пишуваат хрватските медиуми, Центарот за социјални работи против Северина (47) поднела кривична пријава, бидејќи сметаат дека го прекршила законот – во медиумите не се наведува за каков прекршок станува збор.

НОВ ПЕКОЛ ЗА СЕВЕРИНА: Центарот за Социјални работи поднесе кривична против неа

Хрватската ѕвезда повторно е на тешки маки, таа овој пат доби тужба од Центарот за социјални работи. Како што пишуваат хрватските...

Весна Петровска / 21 јануари, 2020 19:38

Пејачката притоа истакна дека најважно и е што нејзината ќерка Викторија има двајца родители.

ГОДИНА ДЕНА НЕ СМЕ ЗАЕДНО: Славица Чуктераш прв пат прозборе за РАЗВОДОТ! Најважно на неа и е ОВА!

Славица Чуктераш потврдила дека веста за разводот од голманот Владимир Армаов е точна. Пејачката притоа истакна дека најважно...

Весна Петровска / 19 јануари, 2020 17:13