Таа објави фотогтрафија од бабичка која во младоста сакала ултра „напумпаност“, а сега изгледа како што изгледа!

Адријана Кеш им прати вознемирувачки поздрав на ПЛАСТИЧНИТЕ дами!

Македонската пејачка Андријана кеш која е на турнеја во Америка, прати поздрав на сите дами со силикони. Таа објави фотогтрафија...

Весна Петровска / 15 јануари, 2020 14:42

Имено како што пренесуваат српските медиуми Лепа Луќич зема пензија од околу 180 илјади српски динари., па сега пејачката може да ужива во својата старост.

ВРТОГЛАВА СУМА: Еве колкава пензија зема Лепа Луќиќ

Легендарната српска пејачка на изворни, народни и новокомпонирани песни Лепа Лукиќ добива пензија од која буквално ќе ви...

Катерина Крстиќ / 13 јануари, 2020 13:49

Во 2019 година познатата писателка и музичарка Турунџиева, стана баба, а нејзината ќерка Лора се омажи и за првпат се оствари во улогата на мајка.

ФОТО: Сузана Турунџиева го покажа трудничкиот стомак

2019-та беше година на чудата. И благодарам на се што донесе, а посебно на се што однесе од мојот живот… И во 2020та продолжувам...

Сара Фемина / 3 јануари, 2020 10:36

Бранка реши да проговори и во јавноста призна дека жали за тоа што не се остварила како мајка.

Џабе имам милиони кога Бог не ми подари деца- српската пејачка си ја отвори душата

Познатата српска пејачка Бранка Соврлиќ  има 65 години и конечно реши да проговори за јавноста и да ја раскаже вистината....

Катерина Крстиќ / 12 декември, 2019 11:22

Северина Којиќ деновиве постојано објавува трогателни фотографии, па и овој пат на својот Инстаграм профил, објави емотивна фотографија по концертот во Загреб, на кој била и нејзината мајка. Таа напиша дека нејзината мајка ја научила да биде силна, и дека би умрела за својот син.

“Ме научи дека би умрела за мене, како и јас за својот син”- нова трогателна порака од Северина

Познатата хрватска пејачка во моментот поминува низ пекол, откако нејзиниот поранешен сопруг, бизнисменот Милан Поповиќ...

Катерина Крстиќ / 10 декември, 2019 11:31

Таа ги сокри сите детали од свадбата со Тони Бјелиќ но пред извесно време по 20 години реши да објави една фотографија и покажа како таа изгледала на својата свадба. 

Драгана Мирковиќ во брак е 20 години- еве како изгледала на свадбата, јасно е зошто ги крие фотографиите

Познатата пејачка Драгана Миркович во брак е цели 20 години а долго време од јавноста ги прикриваше фотографиите од нејзината...

Катерина Крстиќ / 9 декември, 2019 11:15

Родената сестра на Северина деновиве кога на пејачката и е најтешко, сигурно нема да дојде да ја поддржи бидејќи како што изјави за српски Курир таа е лута што Северина се омажила за Србин.

“Никогаш нема да и простам”- родeната сестра на Северина јавно се откажа од неа

Познатата хрватска пејачка Северина деновиве е во центарот на вниманието поради тоа што го загуби старателството над нејзиниот...

Катерина Крстиќ / 3 декември, 2019 15:45

Пејачката за време на снимањето на шоуто „Прес претрес“, каде и беа поставувани серија прашања даваше одговори. Интервјуто се одвиваше во станот каде престојуваше Лепа Брена.

ЖЕШКА ШЛАКАНИЦА: Брена збесна и нападна новинар

Познатата српска пејачка Лепа Брена до сега не сме ја виделе во вакво издание. Нервозна и лута реагираше бурно кога слушна...

Катерина Крстиќ / 13 ноември, 2019 20:47