Нејзината лична приказна од детството ѝ ја поттикнала желбата денес да им помага на другите.

Мајка ми ме родила на 19 години, сакале да ме дадат во дом- Арнаудова си ја отвори душата

Познатата македонска пејачка која многумина ја препознаваат и по нејзиниот покоен татко, фолк пејачот Гоце Арнаудов, ...

Катерина Крстиќ / 12 ноември, 2019 10:54

Познатата пејачка Ана Бекута гостувајќи во една позната емисија во Србија проговори за своето детство, а со тоа и откри детаљ кој јавноста досега не го знаеше.

Сите ја знаеме како Ана Бекута но ќе се изненадите од нејзиното вистинско име

Нема кој не ја препознава Ана Бекута, која се уште зрачи со својата препознатлива убавина. Бекута може да ја видиме како дел...

Катерина Крстиќ / 11 ноември, 2019 11:40

Таа е на сцената повеќе од 35 години и зад себе има голем број хитови, но се уште се труди да изгледа беспрекорно како и порано. 

Не била секогаш совршена: Лепа Брена открива како ослабнала 17 килограми

Познатата српска пејачка Лепа Брена и покрај тоа што веќе е во поодминати години, изгледа прекрасно.  Таа е на сцената повеќе...

Катерина Крстиќ / 7 ноември, 2019 15:35

Имено како што објави српски „Блиц“, таа во Швајцарија била задржана нешто повеќе од шест часа поради проверка за на крајот да не и биде дозволено да влезе во земјата. Пејачката била депортирана накај Белград од аеродромот во Цирих.

Рада Манојловиќ доживеа пекол- пејачката депортирана од Швајцарија

Познатата српска пејачка Радмила Манојловиќ, доживеа пекол откако цели шест часа била испитувана и на крајот била депортирана...

Катерина Крстиќ / 4 ноември, 2019 15:24

За да зборува за тоа мирно денес, ѝ било потребно многу труд и работа на себе.

Тајчи проговори за траумите во младоста – „Бев силувана“!

Ѕвездата од 90-тите години Татјана Камерон Тајчи неодамна си ја отвори душата и призна дека била жртва на сексуално насилство...

Весна Петровска / 26 септември, 2019 21:39

Веста одекна во јавноста а никому не му се веруваше дека може да се случи такво нешто.

Пејачката претрпе шок: Го тужи зетот бидејќи ја ограбил

Познатата српска пејачка Милица Тодоровиќ е во шок и неверување откако како гром од ведро небо и дојде веста дека зетот ја...

Катерина Крстиќ / 7 јуни, 2019 17:12

Не гледам како било која гордост е поинаква од гордоста да се биде човек со македонско потекло, поточно Македонец.

МОЌЕН СТАТУС НА ТАЊА ЦАРОВСКА: „Нема поголема гордост од тоа да се биде МАКЕДОНЕЦ„

Не гледам како било која гордост е поинаква од гордоста да се биде човек со македонско потекло, поточно Македонец. Ја слушам...

Сара Фемина / 19 мај, 2019 12:39

Многумина беа позитивно изненадени кога ја видоа пејачката како изгледа кога е „гола“.

Марија Шерифовиќ конечно „гола“- фановите воодушевени од потегот

Српската пејачка Марија Шерифовиќ ретко кога го покажува своето тело на социјалните мрежи и не објавува фотографии на кои...

Весна Петровска / 8 мај, 2019 12:59