Прочитав на Интернет дека авионот се срушил. Кога пристигна информацијата дека станува збор за воен авион МИГ 21, знаев дека татко ми е во него, но се надевав дека ќе се катапултира и ќе преживее.

Синот единец на загинатиот пилот за трагедијата дознал на интернет: Тато не требаше да работи во петокот, тој почина на слободен ден

Единствениот син на мајорот Дејан Крсник, кој загина во падот на воениот авион заедно со капетанот Звонко Василјевиќ, соопштил...

Перо Милчин / 27 септември, 2020 0:28

Јас немам потреба да се мачам да ви објасувам каде и колку грешите. Ако се сака, тоа може лесно да се сфати. Просто е.

ГЕРОСКИ: „Не претпоставував дека главниот ПИЛОТ Зоран Заев, два месеца пред мене знаел за аферата„

Драги мои другарчиња, ете пак морам да ви кажам некои нешта што нема да ви се допаднат. Не ми е лесно, ама кој ми верува? И повеќе...

admin@magazin / 11 октомври, 2019 18:46

Жителите велат дека власта не можеше да им каже поголема лага од оваа. Тие додаваат дека иднината на младите од Арачиново е во странските амбасади каде чекаат виза за да ја напуштат државата.

(ВИДЕО на Македонски) Жителите на Арачиново: СДСМ ни вети дека ќе вработат 300 пилоти

Во вчерашната емисија на дебатниот магазин “Click Plus” на ТВ21  жителите на Арачиново изјавија дека се разочарани бидејќи...

Катерина Крстиќ / 8 октомври, 2019 11:14

Според кажаното, жителите не се задволни од она што го прави Власта, тие се жалат дека сегашната власт на социјалдемократите им ги ветиле тие вработувања и дека тоа била најголемата лага дадена во Арачиново

ВИДЕО: Заев ветил дека ќе вработи 300 пилоти од Арачиново?

Премиерот Зоран Заев ветил дека ќе вработи 300 пилоти од Арачиново но ветувањето не го одржал. Во вечерашната дебатна емисија...

Катерина Крстиќ / 10:29

Шансите се отворени за сите кои ќе ги исполнат критериумите, потенцира таа и додаде дека со тоа стекнуваат шанса и за загарантирано работно место во Армијата.

ШЕЌЕРИНСКА ПОВИКУВА: Младите да се пријават за пилоти во Армијата, конкурсот е отворен до 1- ви август!

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, денеска од Центарот за обука на пилоти во касарната „Страшо Пинџур“ во Петровец,...

Перо Милчин / 10 јули, 2019 20:50

Членовите на екипажот го сочинуваа командант Денис Евдокимов, копилот Максим Кузнецов, Татјана Касаткина, Максим Моиејев и Ксенија Вогел.

(ВИДЕО)ОВА СЕ ПИЛОТИТЕ ХЕРОИ кои ги спасуваа патниците од запалениот авион!

Членовите на екипажот на запалениот авион во Русија, останаа до крајот на своето работно место, се додека последниот патник...

Перо Милчин / 6 мај, 2019 19:54

SAS соопшти дека уште 64.000 патници ќе бидат погодени со откажување, на уште 587 летови ширум Скандинавија.

ШТРАЈК: Откажани стотици летови на најпознатата Шведска авио-компанија “Skandinavian erlejns (SAS)” !

Воздухопловната авио компанија Skandinavian erlejns (SAS) откажа стотици летови кои беа закажани за во недела, поради штрајкот на пилотите,...

admin@magazin / 27 април, 2019 20:09