Според кажаното, жителите не се задволни од она што го прави Власта, тие се жалат дека сегашната власт на социјалдемократите им ги ветиле тие вработувања и дека тоа била најголемата лага дадена во Арачиново

ВИДЕО: Заев ветил дека ќе вработи 300 пилоти од Арачиново?

Премиерот Зоран Заев ветил дека ќе вработи 300 пилоти од Арачиново но ветувањето не го одржал. Во вечерашната дебатна емисија...

Катерина Крстиќ / 8 октомври, 2019 10:29

Здравствените служби потврдија дека 23 лица, меѓу нив 5 деца биле прегледани во болниците, но само едно лице било задржано за дополнителен третман на повредите.

Путин ги одликува пилотот и копилотот за безбедното слетувањето на патничкиот Ербас во поле со пченки!

Пилотот на рускиот патнички авион кој остана без енергија во двата мотори откако во текот на вчерашниот лет удри во јато...

Сара Фемина / 16 август, 2019 19:43

„Ве молам да се вратиме. Изгубена е радио врската и авионот гори во гром“, рекол командирот на авионот.

(ВИДЕО) Објавен разговорот меѓу пилотот и контролорот на летање во страшната авионска несреќа во Русија!

Во текот на вчерашниот ден Телевизијата РЕН ТВ објави разговори меѓу контролорот за летање со екипажот од авионот „Аерофлот“...

Сара Фемина / 8 мај, 2019 7:24

Адолф Хитлер беше водач на нацистите и канцелар на Германија од 1933 до 1945 година.

Дали Хитлер се самоуби или тоа е лага? Неговиот пилот ја откри целата вистината која ја потресе цел свет!

Во неодамна објавениот дневник, пилотот на нацистичкиот водич, Ханс Баур ги откри последните зборови на Адолф Хитлер, пред...

Сара Фемина / 2 мај, 2019 21:10

Пакистан се изживува врз заробениот индиски војник

(Видео) Страшно заробување и претепување на индискиот пилот во Пакистан !

Се појавија драматични нови детали за фаќањето на индискиот воен пилот Абхинандан Вартаман од страна на пакистанските сили....

Узунов Бобан / 1 март, 2019 13:28