После смртта на моето синче Пино, за мене ништо не е повеќе исто. Светот ми се промени.

ВЕЧНИОТ ДОМ НА ПИНО ВО ИТАЛИЈА: Мајката Маја за МАГАЗИН- НЕМА ПРАВДА ВО МАКЕДОНИЈА!

Во ексклузивен разговор за Магазин, мајката на убиеното момче Пино, Маја Трпковска вели дека правдата за убиениот син се...

Перо Милчин / 12 мај, 2020 0:11

Во полициска станица ме пречекава со кафенце, а десетата пријава САКАМ СО ЛЕПЧЕ 🍞 И СОЛ 🧂 да ме пречекаат и да ми дадат премија знаменце.

НЕВИДЕНА СРАМОТА: Мајката на убиеното момче ПИНО ни крива ни должна доби седма пријава

Маја Трпковска, мајката на убиеното монче Пино Секондо на социјалните мрежи објави дека ни крива ни должна добила седма пријава.  Пино...

Сара Фемина / 28 февруари, 2020 19:49

Сослушани беа другари и другарки на Ангела и Пино, тие во судницата раскажаа каква врска имале осомничената и убиениот.

ДРУГАРОТ НА ПИНО ПРОЗБОРЕ ПРЕД СУДОТ: Пино беше многу мек со жените, а Ангела му се допаѓаше: Осомничената ЈА ИСКОРИСТИЛА ДОБРОДУШНОСТА НА ПИНО!

Денеска продолжи судењето за убиството на младиот Пино Секондо, пред судот беа сослушани тројца сведоци. Сослушани беа другари...

Весна Петровска / 27 јануари, 2020 14:58

Обвинителката на денешното рочиште влезе во жестока дебата со судијката откако одбраната на обвинетата Ангела Ѓорѓиевска побара одложување на почетокот на судењето за убиството на Пинета Секондо.

МРАЧЕН И СУРОВ ПОГЛЕД: После неколку месеци во притвор вака изгледа АНГЕЛА ЃОРЃИЕВСКА убиецот на Пино!

Обвинителката Виолета Раичевиќ по денешното рочиште изјави дека од МВР добиле информации дека осомничениот Али Фуркан на...

Сара Фемина / 15 ноември, 2019 21:38

Имено за убиството на Пино е обвинета и неговата девојка дваесет и двегодишната скопјанка Ангела Ѓорѓиевска. Таа е обвинета како соучесник во убиството на  26-годишниот Секондо, настан кој се случи на 11 декември лани.

Денеска започнува судењето за убиството на Пино

Денеска во Кривичниот суд започнува судењето за убиството на младото момче Пинета Секондо – Пино. На 29.04.2019 година во Единицата...

Катерина Крстиќ / 9:35

Според обвинението, кобната вечер Ангела го намамила Пино да дојде во населбата Ѓорче Петров. Кога Пино пристигнал, таму бил осомничениот за убиството, Али Фуркан кој носел пушка. Фуркан го оставил возилото “Опел” и со “шкодата” на Пино се упатиле преку обиколницата до Арачиново.

На 15-ти ноември почнува судењето на девојката на убиениот Пино- Ќе победи ли правдата?

Ангела Ѓорѓиевска, обвинетата девојка на убиениот Пино Секондо на 15 ноември како соучесничка во неговото убиство, ќе седне...

Катерина Крстиќ / 6 ноември, 2019 15:14

Од Основното јавно обвинителство информираа дека девојката Ангела Ѓ. е една од двајцата уапсени, осомничени за убиството на Пино чие тело беше пронајдено во атарот на селото Љуботен. Првоосомничениот Али Фуркан се уште е во бегство.

ЕКСКЛУЗИВНО: Утре ќе се врши оценка на обвинението на убиецот на Пино, Ангела Георгиевска!

Момче со ведрина и желба за живот, мајката на Пино Маја Трпковска вака го опишуваше својот син, но желбата за живот прерано...

Сара Фемина / 16 октомври, 2019 22:33

Обвинителството поднесе кривична пријава за Анѓела Ѓорѓиевска, девојката на убиениот Пино Секондо.

Обвинение за убиство за Анѓела, девојката на убиениот Пино Секондо, Али Фуркан се уште во бегство

Надлежен јавен oбвинитeл од Основното јавно oбвинитeлcтво Скопје до Основниот кpивичен cyд Скопје достави Oбвинитeлeн акт пpoтив...

Катерина Крстиќ / 19 септември, 2019 12:44