Станува збор за децениски отпад или отпад од други земји од Југоисточниот Медитеран, како што се Турција и Либан.

За два месеци од плажите на Крит собрани два тони отпад

Со специјално опремен брод, за два месеци од плажите и крајбрежјето на грчкиот остров Крит биле собрани два тони отпад. Собирањето...

Катерина Крстиќ / 26 декември, 2019 11:55

Туристите кои биле на плажата за среќа го извлекле девојчето од морето и веднаш повикале Итна помош. Откако било извлечено од водата, успешно било реанимирано и со итна помош прво однесено во локалната болница, па во Солун, пишува на Фејсбук групата „Live from Greece“.

Драма на плажа во Пефкохори: Петгодишно дете извадено од морето без свест

Драма ги потресе посетителите на туристичкото место Пефкохори во Грција откако вчера петгодишно дете од Србија влегло...

Катерина Крстиќ / 23 август, 2019 14:59

Наместо обвинителката Вилма Русковска да спроведе сериозна истрага за својата колешка, таа ја остава да одмара во Грција.

СЕКСИ ТЕЛО: Погледнете како изгледа во БИКИНИ обвинителката КАТИЦА ЈАНЕВА(фото)

Додека трае истрагата за случајот “Рекет” во кој очигледно е вклучена, специјалната обвинителка Катица Јанева ужива на...

Перо Милчин / 3 август, 2019 23:45

Дваесет и едногодишниот Србин е хоспитализиран , откако се здобил со прострелна рана во ногата.

ДРАМА НА ПЛАЖА ВО ХАНИОТИ: Татко пукал во својот син

Вистинска драма се случила денеска во грчкиот град Полигирос, поточно на местотот Ханиоти, откако татко пукал со пиштол...

Катерина Крстиќ / 16:51

Туристите се одмараа на лежалки и на столици, а децата играа фудбал.

ХОРОР НА ПЛАЖА: Никој не ни насетуваше дека ќе ги поклопи огромен бран

Навидум убав сончев ден, но подоцна се претвири во вистински хаос.  Многу Бразилци кои уживале на плажата во Кабо Фрија не...

Весна Петровска / 29 јули, 2019 18:19

Сексот на плажа со партнерот е меѓу работите за кои сите може да мислиме дека се крајно романтични и возбудливи.

(видео)ЖЕШКА СЦЕНА СО СТРАСТИ: Македонци имале секс на тераса на сред бел ден во Албанија!

Плажата дефинитивно создава големо чувство на романтика и возбуда, па поради тоа овој пар не можеше да ја сокрие страста...

Сара Фемина / 18 јули, 2019 10:17

Туристите на фотографијата се од Полска, кои се возеле со чамец.

(ФОТО +16)СРЕД БЕЛ ДЕН “СЕКС” НА ОХРИДСКИТЕ ПЛАЖИ!

Туристи Пољаци кои се возеле со чамец во Охрид имале секс сред бел ден, пишува Скопје 1. На социјалните мрежи се прошири фотографија...

Рејхан Бајрами / 9 јуни, 2019 17:30

Агенцијата за промоција на туризмот очекува годинава да се надмине ланската бројка на странски и домашни гости и таа да достигне вкупно над милион домашни и странски туристи.

Евтино, а наше: Плажа која мора да ја посетите – Дојран во ново руво

Доколку ова лето не заминете некаде надвор на одмор, ви советуваме да ја посетите новата атрактивна плажа во Дојран. Фотографиите...

Весна Петровска / 28 мај, 2019 17:15