Поради овој натпревар, симпатизерот на „црвено-белите“ Ѓоковиќ го поместил својот тренинг, само во живо преку тв-екраните да го проследи настапот на омилениот клуб.

Српската легенда Новак Ѓоковиќ помести тренинг за да ја гледа ЦРВЕНА ЗВЕЗДА!

Ѓоковиќ го поместил својот тренинг, само во живо преку тв-екраните да го проследи настапот на омилениот клуб. Српскиот фудбалски...

Сара Фемина / 27 август, 2019 21:35

Македонската одбојкарска репрезентација вечерва обезбеди историски пласман на Европското првенство.

РАДУВАЈ СЕ МАКЕДОНИЈО : Македонските одбојкари за прв пат во историјата се пласираа на Европско Првенство

Македонската одбојкарска репрезентација испиша голема историја, откако вечерва за прв пат во историјата обезбеди пласман...

Перо Милчин / 9 јануари, 2019 22:16

Македонските фудбалери за неколку месеци ќе заиграат на натпреварите од квалификацискиот циклус.

Македонија ги доби противниците за квалификациите на Европското првенство

Македонската фудбалска репрезентација до 21 година вчера ги доби ривалите во квалификациите за пласман на Европското првенство. Македонија...

Сара Фемина / 13 декември, 2018 20:04