Тој додаде дека ова е реализација на идејата да се примени принципот на мултимодалност во велосипедските политики со кои им се им се нуди можноста безбедно да ги паркираат своите велосипеди кај Транспортниот центар од каде што ќе можат да продолжат да користат воз, меѓуградски автобус или некој од градските и приградските автобуси на ЈСП Скопје.

ОТВОРЕН ПРВИОТ ВЕЛОШТАД ВО СКОПЈЕ

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и амбасадорот на делегацијата на ЕУ во Северна Македонија, Дејвид Гир, денеска...

Стојче Бушин / 29 септември, 2020 14:44

„Одлучен удар” е досега најголема вежба која ја организира нашата армија во која учествуваат околу 2.700 војници од армии на уште пет сојузници – САД, Литванија, Албанија, Бугарија и Црна Гора.

Денеска Кавадарци ќе биде под воена опсада!

Денеска граѓаните на Кавадарци  ќе имаат можност на градскиот плоштад да проследат презентација на возила, вооружување...

Рејхан Бајрами / 15 јуни, 2019 10:40

Пред две години не мислев дека ова ќе го доживеам уште еднаш.

ДИБИРОВ: „ВЕЧЕРВА СИТЕ РАКОМЕТАРИ СЕ ЧУСТВУВААТ КАКО МАКЕДОНЦИ„

Тимур Дибиров вечерва беше емотивен на плоштадот „Македонија“ и со возбудлив глас и се обрати на присутните велејќи дека...

Перо Милчин / 4 јуни, 2019 0:56

Секако беа најавени засилени безбедносни мерки, а на официјалната страна www.papa.mk беше и објавено какви предмети не смеат да носат граѓаните кои добиле билет за да ја проследат мисата.

ВИДЕО: Паштети, кечап и мајонез,шминки- погледнете што се носеа граѓаните на мисата на плоштадот „Македонија“

Денеска по посетата на Вилата Водно, и Спомен куќата на Мајка Тереза, Папата Франциск се упати кон плоштадот Македонија. Поглаварот...

Катерина Крстиќ / 7 мај, 2019 16:07

Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, си ги собрал плочките од Улица Македонија и плоштадот од градското депо и си со нив си гради ексклузивна вила во Маврово

Шилегов плочките од градот си ги ставил во вилата на Маврово?

Отворен е сомнежот дека градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, градските плочки кои ги заменува со нови си ги користи...

Мартин Попоски / 20 септември, 2018 10:40

La Terrazza, елегантен ресторан сместен на само неколку метри од Плоштад Македонија, познат по автентичните вкусови на италијанската кујна, нуди отворена работна позиција:

La Terrazza бара добри КЕЛНЕРИ за добра плата!

Тие знаат дека лицето на ресторанот се нивните вработени, тие знаат дека амбиентот и изгледот е она што ги тера луѓето ...

Македонка Димкин / 19 јули, 2018 16:12