Секако, не сакам никого да убедувам во ништо, најмалку пак некого да критикувам ако постапува поинаку. Секој медиум сам ја води сопствената уредувачка политика. Јас само велам како ќе постапуваме ние. А другите ќе постапат така како што мислат дека е најдобро и за нив најкорисно.

ГЕРОСКИ: Од сега ќе објавувам „бомби“ само од познати и официјални извори

Кога во 2015 година тогашниот лидер на опозицијата Зоран Заев одлучи јавно да емитува снимки од неовластено прислушкување...

Перо Милчин / 8 март, 2020 8:52

Бранко Героски беше првиот кој ја откри аферата Рекет, во која првоосомничен е Боки 13, второсомничен кој во моментот е во куќен притвор Зоран Милески, и третоосомничена е поранешната специјална обвинителка Катица Јанева.

ГЕРОСКИ СО НОВА БОМБА: Најавува детали за ,,Рекет 2″ во 15:00 часот

Новинарот и уредник на порталот Плус Инфо, Бранко Героски преку својот Фејсбук профил ја извести јавноста дека денеска во...

Катерина Крстиќ / 4 ноември, 2019 14:57