Вечерва во Скопје падна селекцијата на Швајцарија(29-28), а Филип Кузмановски по мечот изјави дека противникот беше многу мотивиран за да слави победа, но напомена дека оваа Македонија нема да му попушти никому.

Квалификации за ЕП: Македонија ја совлада Швајцарија

Ракометната репрезентација на Македонија со победа ги запечати најуспешните квалификации во својата историја и на почетокот...

Рејхан Бајрами / 2 мај, 2021 21:05

Еминентниот спортски сајт „Goal.com“ преку социјалните мрежи постави неколку фотографии од овој меч, изразувајќи го неверувањето дека 65-та селекција на ФИФА ранг-листата ја победи светската велесила Германија.

(ФОТО) Светските медиуми во шок по победата на Македонија над Германија!

Голема победа остварија македонските фудбалери во квалификациите за СП во Катар. Совладан е повеќекратниот светски и европски...

Перо Милчин / 1 април, 2021 7:00

Претседателот на ОО СДСМ – Штип, Александар Канагалов, рече дека аналитичкиот центар на СДСМ ќе ги чека резултатите, по што ќе се знае дали во првиот круг е избран градоначалник или ќе има втор круг на 27 декември.

СДСМ почна да слави во Штип, Сашко Николов е новиот градоначалник

СДСМ веќе слави победа на изборите за градоначалник на Штип. На градскиот плоштад приврзаниците ја прославуваат победата...

Перо Милчин / 13 декември, 2020 20:30

Иванов по повлекувањето од функцијата претседател во 2019 година не е многу активен во јавноста.

Ѓорѓе Иванов заедно со синот Иван го прославија големиот успех на Македонските фудбалери

Поранешниот претседател Ѓорѓе Иванов заедно со синот Иван на плоштадот Македонија го прославија историскиот успех на македонската...

Сара Фемина / 14 ноември, 2020 9:05

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва им честиташе на фудбалерите за пласманот на Европското првенство. Воедно, ги замоли да прослават со почитување на мерките.

Граѓаните почна да слават, Филипче ги повика да ги почитуваат мерките!

Министерот за здравство, Венко Филипче вечерва им честиташе на фудбалерите за пласманот на Европското првенство. Воедно,...

Стојче Бушин / 12 ноември, 2020 21:02

Нема да има сини или црвени држави, само САД, заклучи Бајден.

БАЈДЕН ОБЈАВИ ТРИУМФ: Кога ќе заврши броењето, ЌЕ БИДЕМЕ ПОБЕДНИЦИ- Јасно е дека ќе освојам 270 електронски гласови

„Јасно е дека ќе освојам 270 електронски гласови. Јас не сум тука за да кажам дека победивме, туку да верувам дека ќе бидеме...

Перо Милчин / 5 ноември, 2020 7:01

Според нивните проценки, „Мирот е наша нација“ има 12,07 проценти, „Црно-бело“ 5,54 проценти, Бошњачката партија 3,74 проценти, СДП - Силна Црна Гора 3,11, Албанската коалиција и едногласно 1,35 проценти!

ОБРАБОТЕНИ 100% ОД ГЛАСОВИТЕ: Комплетна доминација во скоро сите градови, опозицијата ги врати Будва, Котор…

Врз основа на 100 проценти од обработените примероци,  коалицијата ДПС – Одлучно за Црна Гора, Мило Џукановиќ има 35,41 процент...

Стојче Бушин / 31 август, 2020 9:50

Имаме 40 мандати со коалициските партнери, а борбата за мнозинството места продолжува. Ова е можност да им дадете поддршка на сите, јас им се заблагодарувам на граѓаните кои и дадоа доверба на нашата партија.

ПРОСЛАВА НА ОПОЗИЦИЈАТА ВО ЦРНА ГОРА: Колона на автомобили, споени знамињата на Србија и Црна Гора

Членовите на опозицијата бурно ја прославија историската победа на парламентарните избори во Црна Гора! Црногорскиот претседател...

Стојче Бушин / 6:42