Причината за несреќата засега не е позната, а возачот на моторот е повреден.

НАЈНОВА ВЕСТ: Тешка сообраќајна несреќа на раскрсницата кај Железничка станица

Сообраќајка меѓу камион и мотор се случила пред малку на раскрсницата кај Железничката станица во Скопје. Причината за несреќата...

Стојче Бушин / 20 мај, 2020 21:56

Тешка несреќа во населбата Ѓорче Петров во Скопје!

АВТОМОБИЛИТЕ ДИВЕЕЛЕ НА ПАТОТ: Очевидци на социјалните мрежи сведочат за страшната сообраќајка во Ѓорче Петров

Девојчиња што вчера вечер  беа повредени во тешка несреќа која се случи во населбата Ѓорче Петров се пуштени на домашно...

Стојче Бушин / 1 март, 2020 9:12

Несреќа во Скопје! Повредени две девојчиња додека чекале автобус!

(Фото) ПPEГАЗЕНИ ДВЕ ДЕВОЈЧИЊА: Џип удpи во дeвојчиња додека чекале автобус на автобуска постојка

Вечерва две девојчиња беа повредени откако џип удри во нив додека чекале автобус! Две девојчиња со тешки повpeди со возило...

Стојче Бушин / 29 февруари, 2020 23:35

Од силината на ударот патничкото возило се препречило на десната коловозна лента, по што на него налетало друго патничко возило.

НАЈНОВА ВЕСТ: Тешка сообраќајка кај Ботун

Доцна попладнево на магистралниот пат Охрид – Кичево, во близина на село Ботун се случи тешка сообраќајна несреќа. Патничко...

Перо Милчин / 11 февруари, 2020 19:49

МВР информираше за несреќата во која се повредени над 20 патници при судир на автобус и автомобил.

СТРАШНА НЕСРЕЌА КАЈ КУМАНОВО: Автобус се заби во автомобил – 20 лица повредени!

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера на автопатот Куманово- Табановце, има повредени. МВР информираше за несреќата...

Весна Петровска / 28 јануари, 2020 10:45

Во многу тешка состоба, со скршеници на главата и крварење, е жената која беше донесена на Клиниката за трауматологија во Скопје по сообраќајката што се случи кај Пуста Кула.

ДЕТАЛИ ЗА ВЕРИЖНИОТ СУДАТ КАЈ ВЕЛЕС: Има тешко повредени!

Во верижниот судир што се случи утрово околу осум часот меѓу шест возила кај Пуста Кула на автопатот Велес-Скопје, три лица...

Весна Петровска / 16 јануари, 2020 15:56

Како што информираат од МВР, четири лица од кои две потешко се повредени во сообраќајна несреќа која се случила вчера попладне на крстосницата од бул.„Словенија“ и ул.„Качанички пат“ во Скопје.

ПОВРЕДЕНИ 4 ЛИЦА ВО СКОПЈЕ: Страотна сообраќајка кај Качанички пат

Тешка сообраќајна несреќа се случила на Качанички пат во Скопје. Како што информираат од МВР, четири лица од кои две потешко...

Весна Петровска / 9 декември, 2019 11:55

Непозанти млади лица синоќа во Бутел со нож нападнале две малолетни деца, при што на едното дете на возраст од 13 години му е забоден нож во грбот, а на другото дете на слична возраст му е скината јакна од ножот во обид да биде прободено, соопшти денес МВР.

ЗА МАЛКУ ФАТАЛНА ПРОШЕТКАТА НИЗ МААЛО: МВР се огласи за ранувањето на малолетникот во Бутел

Министерството за внатрешни работи денеска се огласи за вчерашниот инцидент во скопски Бутел.Непозанти млади лица синоќа...

Весна Петровска / 7 декември, 2019 13:42