Од силината на ударот патничкото возило се препречило на десната коловозна лента, по што на него налетало друго патничко возило.

НАЈНОВА ВЕСТ: Тешка сообраќајка кај Ботун

Доцна попладнево на магистралниот пат Охрид – Кичево, во близина на село Ботун се случи тешка сообраќајна несреќа. Патничко...

Перо Милчин / 11 февруари, 2020 19:49

МВР информираше за несреќата во која се повредени над 20 патници при судир на автобус и автомобил.

СТРАШНА НЕСРЕЌА КАЈ КУМАНОВО: Автобус се заби во автомобил – 20 лица повредени!

Тешка сообраќајна несреќа се случила вчера на автопатот Куманово- Табановце, има повредени. МВР информираше за несреќата...

Весна Петровска / 28 јануари, 2020 10:45

Во многу тешка состоба, со скршеници на главата и крварење, е жената која беше донесена на Клиниката за трауматологија во Скопје по сообраќајката што се случи кај Пуста Кула.

ДЕТАЛИ ЗА ВЕРИЖНИОТ СУДАТ КАЈ ВЕЛЕС: Има тешко повредени!

Во верижниот судир што се случи утрово околу осум часот меѓу шест возила кај Пуста Кула на автопатот Велес-Скопје, три лица...

Весна Петровска / 16 јануари, 2020 15:56

Како што информираат од МВР, четири лица од кои две потешко се повредени во сообраќајна несреќа која се случила вчера попладне на крстосницата од бул.„Словенија“ и ул.„Качанички пат“ во Скопје.

ПОВРЕДЕНИ 4 ЛИЦА ВО СКОПЈЕ: Страотна сообраќајка кај Качанички пат

Тешка сообраќајна несреќа се случила на Качанички пат во Скопје. Како што информираат од МВР, четири лица од кои две потешко...

Весна Петровска / 9 декември, 2019 11:55

Непозанти млади лица синоќа во Бутел со нож нападнале две малолетни деца, при што на едното дете на возраст од 13 години му е забоден нож во грбот, а на другото дете на слична возраст му е скината јакна од ножот во обид да биде прободено, соопшти денес МВР.

ЗА МАЛКУ ФАТАЛНА ПРОШЕТКАТА НИЗ МААЛО: МВР се огласи за ранувањето на малолетникот во Бутел

Министерството за внатрешни работи денеска се огласи за вчерашниот инцидент во скопски Бутел.Непозанти млади лица синоќа...

Весна Петровска / 7 декември, 2019 13:42

Хотелски гости и полициски извори тврдат дека најмалку едно лице е потешко повредено во вооружената престрелка која по полноќ се случила во скопскиот хотел Александар Палас.

ПУКАЊЕ СО КАЛАШЊИКОВИ ВО ХОТЕЛОТ “АЛЕКСАНДАР ПАЛАС”: Има тешко повредени

Доцна синоќа околу 00,35 ч. добиена е дојава за пукање од огнено оружје во Хотел Александар Палас, лоциран на бул. 8-ми Септември...

Сара Фемина / 1 декември, 2019 9:06

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобила К.В., а со телесни повреди се здобил И.С. по што биле пренесени во Комплексот клиники “Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош.

Судар на три автомобили кај скопско Јурумлери: Две лица со тешки повреди пренесени на Клиника

Во сообраќајки кои се случија синоќа во Скопје, беа тешко повредени повеќе лица. Минатата ноќ во 21,25 часот било пријавено...

Перо Милчин / 30 ноември, 2019 11:35

Од сообраќај, според податоците на СВР Скопје, се исклучени седум возачи кои се движеле со поголема брзина, четири возачи кои возеле под дејство на алкохол, 10 пред да се стекнат со право на управување на моторно возило, еден возач почетник и 10 возила нерегистрирани.

КРВТА ЌЕ ВИ СЕ ЗАЛЕДИ: Страшна сообраќајка во Карпош – ИМА ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ

Тројца се повредени во судир на џип и автомобил, денеска на булеварот Партизанска во Карпош 4, на семафорите од крстосницата...

Весна Петровска / 29 октомври, 2019 18:57