Започна молитва за шест млади луѓе кои трагично починаа на новогодишната ноќ.

ПОТРЕСНА ФОТОГРАФИЈА: Изложени ковчезите со телата на жртвите што починаа на новогодишната ноќ

Шестмина млади Иван Миличевиќ, Стипе Ромиќ, Жана Павковиќ, Милјо Солдо, Стипе Павковиќ и Марија Павковиќ ќе бидат погребани...

Перо Милчин / 4 јануари, 2021 12:29

Зоран зад себе ја остави сопругата Офелија и синовите Наско и Мартин, а беше погребан денес во 12 часот на гробиштата во Горно Лисиче.

ЏОРЛЕВ ПОГРЕБАН со звуците на неговата виолина: Починал држејќи фотографија од семејството во раце

На 53-годишна возраст почина популарниот професор и виолинист, Зоран Џорлев како последица од корона вирус, а на социјалните...

Рејхан Бајрами / 2 јануари, 2021 15:20

Коронавирусот може да биде присутен на кожата и на телесните течности на починатиот, поради што, според експертите, од исклучително значење е да се следат процедурите и прописите поврзани со погребувањето на лице кое починало од корона!

ОВА Е ПРОЦЕДУРАТА ЗА ПОГРЕБ НА ПОЧИНАТ ОД КОРОНА: Короната ги зголемува трошоците за погреб, телото на починатиот може да ја пренесе инфекцијата!

Вирусот може да биде на кожата и во телесните течности, па затоа, велат експертите, потребно е мртвите прво да се стават во...

Мирко Бачиќ / 12 декември, 2020 20:26

Според неговата желба, за него ќе свират 50 виолини, како што е најавено, голем оркестар, со звуците на песната “Недела“.

Џеј денеска ќе биде испратен до вечниот дом: Ќе свири оркестар со 50 виолини и песната “Недела”

Никола Коле Јовановиќ, познат виолинист, е еден од музичарите кои ќе го испратат прерано починатиот пејач Џеј Рамадановски. Легендата...

Сара Фемина / 11 декември, 2020 6:33

Имено, како што истакна Зоран, тоа утро изгледаше како и секое друго и никој не можеше да помисли дека токму тој ден, 6 декември 2020 година, во недела, Џеј ќе не напушти.

ВАКА ЏЕЈ ГИ ПОМИНА ПОСЛЕДНИТЕ МОМЕНТИ ВО СТАНОТ: Потоа ги затвори очите и не напушти засекогаш!

Легендарниот пејач Џеј Рамадановски почина пред два дена на 57-годишна возраст, а неговиот долгогодишен пријател, клавијатуристот...

Сара Фемина / 10 декември, 2020 7:00

Сепак, точниот датум на погребот засега не е познат, бидејќи во тек е обдукцијата на телото на пејачот, што во голем број случаи се прави кога станува збор за ненадејна смрт.

ДЕТАЛИ ЗА ПОГЕБОТ НА ЏЕЈ: Ќе се почитуваат обичаите и традицијата!

Џеј Рамадановски почина на 56-годишна возраст како резултат на срцев удар, а неговото тело ќе почива во Алејата на заслужни...

Перо Милчин / 8 декември, 2020 8:09

Во соопштението се наведува дека движењето добило согласност од семејството!

Џеј Рамадановски ќе биде погребан во Алејата на заслужни граѓани: Семејството даде одобрение

Граѓанското движење на Ромите во Србија му се обрати на градоначалникот на Белград, Зоран Радојичиќ, со иницијатива за погребување...

Сара Фемина / 7 декември, 2020 6:06

Претседателот исто така изјави дека Храмот на Свети Сава, кој патријархот го посакувал е храм на токму таква силна Србија.

ВУЧИЌ СЕ ПРОСТИ ОД ИРИНЕЈ: Неговата Светост ги затвори очите онака како што и живееше, во мир

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, предмалку зборуваше на погребот на патријархот Иринеј. – Неговата Светост...

Мартин Попоски / 22 ноември, 2020 13:14