Македонските ракометари денеска го имаа собирот кој го означи стартот на подготовките на претстојниот Мундијал, во Германија и Данска кој ќе се одржи во јануари.

Почнаа подготовките за Светското ракометно првенство

Стартот на подготовките е без селекторот Раул Гоналзез и неговиот помошник Роберто Парондо, двајцата шпански стратези беа...

admin@magazin / 24 декември, 2018 19:08

Владата започна да ги подготвува амандманите кои ќе се процесуираат до законодавниот дом на поединечно одобрување, процес за кој е потребна поддршка од просто мнозинство

Започнуваат подготовките за амандманите

Владата се подготвува за уставните измени, а нацрт амандманите ќе се изработуваат во инклузивен процес заедно со пратениците...

Мирко Бачиќ / 23 октомври, 2018 8:12