Независни Грци сепак ќе го поддржат Преспанскиот договор, ако со него има и анекс со кој ќе се поништи Македонскиот народ и Македонскиот јазик во Обединетите нации

Независни Грци ќе гласаат за Северна, без Македонски народ и Македонски јазик

Пратеничката група на Независни Грци на Панос Каменос, виталниот коалиционен партнер на грчкиот премиер, сепак би го гласале...

Мартин Попоски / 7 декември, 2018 9:49

Пратеничката Александрова истакна дека поддршката за помирување е условена, тежок збор, кој одби да го образложи на прашањата кои се условите кои ги имаат кон власта и Заев

Александрова со условена поддршка за сопствениот закон за амнестија

Одметнатата пратеничка од ВМРО – ДПМНЕ, Александрова, по првиот состанок на телото за национално помирување, со изјава...

Мирко Бачиќ / 28 ноември, 2018 13:19

Пратениците обвинети за немилите настани во Собранието се во игра, исто како што е и Рангелова и Панчо Минов од ГРОМ, иако се шпекулира со уште најмалку четири имиња

Се “крчкаат” новите имиња за поддршка на уставните измени

Иако денес за прв пат се одржува седница на собраниската комисија за национално помирување од која треба да произлезе новото...

Мирко Бачиќ / 10:42

По изјавата на Јанчев, сосема е јасно дека ВМРО - ДПМНЕ било во право што ги исклучиле од партијата, но неизвесно врз кои пратеници сега ќе бидат уцените, заканите и обидите за откуп

Јанчев: Заедно со Тодоров ќе му помогнеме на Заев против Мицкоски

По премиерот и претседател на СДСМ, Заев, се огласи и Јанчев, кој не само што ја потврди средбата туку ги изнесе и деталите...

Мартин Попоски / 27 ноември, 2018 14:42

Мијалков и поддршката на осумтемина за уставни измени е јасна, прашање е кога Локвенец и СДСМ ќе формираат комисија за изјавите на Никола Груевски за обид за поткуп и уцени

Сеење магла во режија на наследникот на Тунтев, Мијалков немал врска со уставните измени

Очигледно пратеникот Томислав Тунтев е повеќе од убеден дека ќе го добие работното место за кое аплицирал, а кое носи три...

Мирко Бачиќ / 25 ноември, 2018 7:29

Банон е американски медиумски извршен директор, политичка фигура, стратег, поранешен банкар или човекот кој го донесе Доналд Трамп на претседателската функција во САД

Советникот на Трамп ќе работи за Орбан за Европските избори

Поранешниот политички стратег на американскиот претседател Доналд Трамп, Стив Бенон ќе соработува со унгарскиот премиер...

Мирко Бачиќ / 22 ноември, 2018 11:36

Македонија признена од ОН не се бори за заштита на своето уставно име и правото на самоопределување, но манифестира поддршки за територии кои правно не се држави

Македонија гласала за прием на Косово во Интерпол

Косово и по четвртиот обид не успеа да стане членка на Интерпол, со што би добила некакво признавање на својата независност...

Мартин Попоски / 21 ноември, 2018 10:42

Поранешниот министер за надворешни работи и актуелен пратеник на ВМРО - ДПМНЕ, Антонијо Милошоски, со стихови од Пушкин и видео запис "поздрави" свој бивши сопартијец

Милошоски го цитираше Пушкин, еве за кого се наменети стиховите

Поранешниот министер за надворешни работи и актуелен пратеник од ВМРО – ДПМНЕ, Антонијо Милошоски на социјалните мрежи...

Мирко Бачиќ / 4 ноември, 2018 20:51