Пожарникарите од скопската бригада се на терен и работат на гасење на пожарот. Како што претходно информираше „Република“ на лице место пристигнал и трет противпожарен камион.

Пожар во стан во скопската населба Ново Лисиче- пожарникарите ги извлекуваат станарите

Претпладнево изби пожар во два стана во зграда спроти ОУ „Лазо Ангеловски“ во скопската населба Ново Лисиче. Чадот е раширен...

Катерина Крстиќ / 25 февруари, 2020 11:49

Министерот за здравство Венко Филипче кој беше во посета на повредените пациенти хоспитализирани на КАРИЛ, попладнево изјави дека четворица од повредените се во тешка состојба со висок степен на изгореници.

Четири лица повредени во експлозијата во Романовце се со висок степен на изгореници

Голема трагедија ја потресе денеска Македонија, откако животот го загубија три деца на возраст од 8, 9 и 11 години , а седум лица...

Катерина Крстиќ / 23 февруари, 2020 15:37

Таткото е единствениот преживеан од пожарот што го „проголта“ нивниот дом во Клинтон.

ГОЛЕМА ТАГА: Мајка и 6 деца изгореа во пожар- пламенот избил во семејната куќа, преживеа само таткото

Мајка и нејзините шест деца, вклучувајќи и едногодишно бебе, загинаа во пожар што избувна во нивниот дом во Мисисипи. Таткото...

Мате Парлоф / 9 февруари, 2020 19:46

Со помош на четири возила и 11 пжарникари спасени се шест лица кои живееле заедно со жртвата, во семејната куќа на фамилијата Спирковски од Прилеп која се наоѓа на улицата „Никшиќка“ број 10.

ТРАГЕДИЈА ВО ПРИЛЕП: Жена изгоре во пожар, останатите кои биле во куќата едвај се спасиле

Трагедија го потресе Прилеп откако 72- годишната Олга загина утринава во пожар кој избил во семејната куќа.  Со помош на...

Катерина Крстиќ / 8 февруари, 2020 16:32

Небото над автопатот Монаро во главниот град е портокалово-боја поради неконтролираниот пламен што зафати над 35.000 акри.

Беснеат пожари во Австралија: Прогласена вонредна состојба, издадено предупредување за евакуација во Канбера(ВИДЕО)

Високите температури и силниот ветер денес го поттикнуваа ширењето на пожарите во близина на австралиската престолнина...

Мирко Бачиќ / 1 февруари, 2020 19:32

Патничкиот авион во Техеран бил принуден да се врати на аеродромот во Горган во северен Иран, бидејќи еден од неговите мотори се запалил веднаш по полетувањето.

Несреќа во Иран: Се запали патнички авион веднаш по полетувањето

Авионот што полетал од аеродром од северен Ирак, се запалил веднаш по полетувањето. Патничкиот авион во Техеран бил принуден...

Сара Фемина / 26 јануари, 2020 20:57

За 24 часа ова е трета жртва во пожарт, откако вчера во пожар во Шутка загинаа две малолетни деца.

Страшно, момче од Штип изгоре живо во куќа поради грејно тело

Во пожар во стан во Штип изгоре 30 годишно момче, дознава ТВ21. Според првичните неофицијални информации причина за пожарот...

Македонка Димкин / 11 јануари, 2020 12:52

Причината за настанувањето на пожарот дополнително ќе се утврдува.

Се запали стан во Струмица за новогодишната ноќ

Околу два часот по полноќ избувнал пожар во стан на вториот кат од зградата број 25 на улицата „Јанко Цветинов“ во Струмица. Како...

Сара Фемина / 1 јануари, 2020 14:20