Еден од ракометарите на „вардарци“ во изминатите денови покажал симптоми на болеста, а по тестирањето добил позитивен резултат, по што се наоѓа во самоизолација.

Коронавирусот се врати во РК Вардар!

Лоша вест за РК Вардар – коронавирусот се врати во редовите на актуелниот европски шампион непосредно пред враќањето на...

Стојче Бушин / 12 октомври, 2020 19:30

„Сакам да објавам. Принуден сум да го прославам 60-тиот роденден во карантин, бидејќи сум позитивен за ковид-19, што го предизвикува коронавирусот!

Антонио Бандарас позитивен на ковид-19

Шпанскиот актер Антонио Бандарас објави дека е позитивен на ковид-19. „Сакам да објавам. Принуден сум да го прославам 60-тиот...

Стојче Бушин / 10 август, 2020 18:28