Драг Novak Djokovic, твојата изведба на преубавата "Македонско девојче" нѐ воодушеви сите во нашата земја.

Новак ја воодушеви Македонија, а за возврат Заев го покани Ѓоковиќ да ја посети земјава!

Новак Ѓоковиќ денеска постана најомилениот човек во Македонија, откако во директен пренос изјави дека го сака Охридското...

Рејхан Бајрами / 6 јули, 2019 15:34

„Донесовме јасни и недвосмислени законски решенија со коишто се спречува насилството и се штитат жените жртви на насилство, рече Заева во Букурешт.

Зорица Заева од Букурешт: „Кога жените губат – сите губиме“

Зорица Заева учествуваше на конференција „Улогата на жените во модерното општество – помеѓу јакнење, лидерство и родовата...

Сара Фемина / 30 мај, 2019 11:19

Овие награди се доделуваат од 2009, а меѓу досегашни добитници се Хавиер Солана, Јоаким Гаук и ОБСЕ.

Ципрас и Заев среќни што ќе ја добијат наградата „Ewald von Kleist”во Минхен на 16 февруари

Портпаролот на Минхенската безбедносна конференција, за „Дојче веле” потврдил дека и Заев и Ципрас ја прифатиле поканата,...

Перо Милчин / 1 февруари, 2019 12:01

И СЈО и Судот знаат дека Груевски не може да оди во затвор, затоа што е осуден на помалку од 5 години ефективна казна и затоа што постои можност Уставен да интервенира

Груевски до 8 ноември да се јави во затворот во Шутка

Поранешниот премиер Никола Груевски утрово пред да влезе во кривичниот суд ја прими поканата за да оди во затвор. Според...

Мирко Бачиќ / 26 октомври, 2018 12:07

Поранешниот премиер и претседател на ВМРО - ДПМНЕ, Груевски, ја доби пресудата за "Тенк", поканата за издржување на затворската казна ќе му биде врачена во петок

Груевски ја доби пресудата, го чекаат уште четири судски случаи

Поранешниот премиер и поранешен претседател на ВМРО – ДПМНЕ, Никола Груевски ја добил пресудата во која пишува дека правосилно...

Мирко Бачиќ / 25 октомври, 2018 7:39

На сцената на Европската Унија и Европската Комисија и земјите членки поединечно, на голема врата се подготвува враќање на власт на силите на крајните десничарски партии

Австриската крајна десница го покани Орбан за заеднички блок во ЕП

Лидерот на крајнодесничарската партија во Австрија во понеделникот ја зголеми изгледите за формирање заеднички блок во...

Мирко Бачиќ / 11 септември, 2018 17:54

Шефот на НАТО бара директно од Македонскиот народ да излезе на Референдум и да гласа против себе си?

Извисена поканата од НАТО: Промена на името, па членство во Алијансата

После имплементацијата на договорот со Грција и под новото име Македонија ќе стане членка на НАТО Алијансата. Имајки го во...

admin@magazin / 11 јули, 2018 13:09