На денешната седница на Извршниот одбор

Ковачевски се повлече од претседателската функција во СДСМ, го повика на оставка и цело раководство

На денешната седница на Извршниот одбор на СДСМ, Димитар Ковачевски го потврди повлекувањето од функцијата претседател...

Калина Мартинска / 22 мај, 2024 18:33

Во истражувањето за албански функционери кои се луксузирале во хотели, се најде и функционерот од македонската влада, за кого се тврди дека престојувал една ноќ во претседателскиот апартман на „CVK Park Bosphorus Hotel“ ( Парк Босфор хотел) во Истанбул. За тоа сведочи видеото направено од Буши во

Албанска „Ора“ тврди дека Буши платил 20 илјади евра за едно ноќевање, тој вели – патувањето било приватно

20 илјади евра за едно ноќевање во луксузен хотел и уште полуксузен апартман, според албанскиот портал „Ора њуз“, платил...

Мате Парлоф / 24 декември, 2022 16:49

Зошто никој не зборува за германскиот предлог во времето на владата на Меркел, од нивното претседателство, каде исчезна тој?

Имам информации дека владата на Ковачевски го прифатила предлогот од Париз

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вчерашното гостување во емисијата „Анализа“ на телевизија 24, коментирајќи...

Перо Милчин / 21 јуни, 2022 5:51

Традиционално добрите односи на Србија со Русија, ширум ги отвори вратите за интервенција на Руската федерација, што за нив се покажа како правилна ориентација, додава Петковски во гостувањето на емисијата „Само вистина“.

Петковски: Забраната за прелет на Лавров е политика

Мора да има политика. Целиот живот е организација на политика. Мислам дека ниту една земја нема да биде заобиколена во оваа...

Перо Милчин / 7 јуни, 2022 6:19

Џафери не дојде на комисиската расправа што се води за него. Тој е поканет на седницата, но нема обврска да присуствува.

Ќе нема расправа за Талат Џафери, бидејќи мнозинството го отфрли дневниот ред

Ќе нема расправа за Талат Џафери, бидејќи мнозинството го отфрли дневниот ред! Вие што сте на плата и уште си е.авате мајката“,...

Мате Парлоф / 6 јуни, 2022 13:13

Дефинитивно ќе излеземе на улица. Имаме стратегија како ќе постапиме како опозиција, ќе бидеме многу поостри, многу погруби, многу поагресивни, правдата ќе ја бараме по секоја цена.

Таравари: Ќе бидеме многу поостри и погруби

Блокирањето на работата на Собранието ќе биде надградено и со протести по улиците. ВМРО-ДПМНЕ, АA и Беса со сите средства ќе...

Рејхан Бајрами / 23 февруари, 2022 8:05

Се што е јавен интерес со однапред утврдена методологија во која би учествувала и опозицијата и власта ние би подржале, немаме никаква дилема и треба да има, но да ја дефинираме методологијата на учество и на едните и на другите, бидејќи опозицијата може да предлага јавни кампањи и власта бидејќи ние сите работиме јавна дејност, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговарајќи на прашањето дали би подржале јавна кампања за подигање на свеста за вакцинирање на населението од ковид пандемијата.

Не значи дека само тие од власта се набиструмни и можат да дадат најдобри кампањи, може и опозицијата ќе предложи некоја кампања која што е од голем јавен интерес. Затоа велам апсолутно да треба да се вратат јавните кампањи на медиумите, но со заедничко учество и утврдена методологија и од страна на власта и од страна на опозицијата, рече Мицкоски.

Мицкоски го кани Ковачевски на лидерска средба во седиштето на ВМРО-ДПМНЕ

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, го повикува лидерот на СДСМ и премиер, Димитар Ковачевски, на средба во седиштето...

Рејхан Бајрами / 4 февруари, 2022 5:29