Идолизацијата е негативен феномен и придонесува – нештата, карактерите и луѓето да ги посматраме и вреднуваме подобри од тоа што се, или полоши од реалното.

Што со државата во која партиските лидери им се идоли на младите?

Идолизацијата е негативен феномен и придонесува – нештата, карактерите и луѓето да ги посматраме и вреднуваме подобри од...

Македонка Димкин / 23 јануари, 2020 16:17

Македонија со отворени раце го прифати Христијанството кое е камен темелник на западната цивилизација.

Во домот на Мицкоски паричката падна кај сопругата, а за прв пат по многу години кај Оливер Спасовски

Во домот на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, после шест години паричката се паднала кај неговата сопруга. Претседателот на Република...

Сара Фемина / 7 јануари, 2020 15:26

Премиерот Зоран Заев со сопругата и децата, новата година ќе ја пречека во Германија. Таму семејството Заеви ќе бидат гости кај свои пријатели.

КАКО ПОЛИТИЧАРИТЕ ЈА ПРОСЛАВУВААТ НОВАТА ГОДИНА: Ѕирнете во приватноста на пратениците и министрите!

Ја пречекуваме новата 2020-та година. Се прават подготовките, едни спремаат храна за дома, други ќе прослават во ресторан или...

Весна Петровска / 30 декември, 2019 15:26

– Изборите од 6 октомври се избори на Република Косово и на нејзините граѓани.

Српски политичари не смеат да влезат во Косово!

Забрана за влез во Косово, добија официјални претставници на властите во Србија, од страна на Министерството за надворешни...

Катерина Крстиќ / 30 септември, 2019 11:46

Најбогат е Беџет Пацоли, потпретседател на влада, со богатство од 724 милиони евра.

ОВА СЕ 10-ТЕ НАЈБОГАТИ ПОЛИТИЧАРИ ВО КОСОВО, НА ЛИСТАТА СЕ НАОЃА И ЕДЕН СРБИН!

Како што пишуваат косовските медиуми најбогат политичар во Косово е Беџет Пацоли, потпретседател на влада, со богатство...

Рејхан Бајрами / 12 септември, 2019 18:47

Според информации на Алсат, покрај специјалната обвинителка Катица јанева, денеска се приведени и двајца политичари поврзани со случајот „Рекет“.

Покрај Катица Јанева денеска уапсени и двајца политичари поврзани со случајот „Рекет“!

Според информации на Алсат, покрај специјалната обвинителка Катица јанева, денеска се приведени и двајца политичари поврзани...

Сара Фемина / 21 август, 2019 15:00

Зоран Заев дел од годишниот одмор ќе го искористи по празникот 2 Август, Илинден. Тој со  неговото семејство деновите од одморот ќе ги помине во Охрид и во Грција.

Некои скромно, но некои и раскошно – еве каде ќе одмараат македонските политичари

Политичарите крајот на јуни и почетокот на август го резервираат да ги наполнат батериите за престојните обврски и одлуки...

Весна Петровска / 22 јули, 2019 15:25

Како што објавува Точка.мк, некои македонските политичари ќе одмараат покрај убавините на Охридското езеро а некои покрај Јадранското море, а некои и покрај средоземното море.

БАТЕРИИТЕ МОРА ДА СЕ НАПОЛНАТ: На кои плажи ќе се сончаат македонските политичари?

Летото е период каде сите го користиме да ги наполниме батериите и да можеме во текот на годината да ги извршуваме своите...

Весна Петровска / 18 јули, 2019 19:12