Од маладата Марија нема ниту трага ниту глас, а како што известувааат од „Струмица Денес“ полицијата по Марија трага неуморно со голем број на полициски службеници со користење на службени кучиња трагачи.

ПЕТ ДЕНА НИ ТРАГА НИ ГЛАС ОД МАРИЈА: Полициата ги вклучи и кучињата по потрагата!

Се уште нема ни трага ни глас од 28-годишната Марија, семејството моли за помош што побрзо да се пронајде младата жена. Полицијата...

Валерија Петрова / 24 јануари, 2020 9:43

Денеска беше блокиран автопатот Беране - Бијело Поjeе. Беше блокиран и обиколен пат во Будва, а група граѓани од Херцег Нови блокираа и пат во Зеленица.

ОЈ КОСОВО КОСОВО СЕ ПЕЕ СЕ ГРМИ ВО ПОДГОРИЦА: Граѓаните на улица, опколени со полиција(ВИДЕО)

Додека црногорскиот парламент расправа по предлог-законот за слобода на религија, верниците од Српската православна црква...

Сара Фемина / 27 декември, 2019 0:12

Од МВР порачуваат дека активностите во борбата против тешки кривични дела со елементи на насилство ќе продолжат и во иднина, со поголем интензитет и зајакнати мерки.

МВР денеска апсеше во Арачиново и Грчец: Уапсени 12 лица, дел од нив поврзани со нападот на „Александар Палас“

Во рамки на акцијата биле извршени претреси на 34 локации во Ѓорче Петров, Грчец, Ченто, Арачиново, Чаир, Бутел, Визбегово, Бардовци,...

Сара Фемина / 7 декември, 2019 17:02

Премиерот на Саксонија е шокиран: „Украдени се не само државни уметнички збирки, туку испокрадени сме и ние Саксонците.

МАЕСТРАЛНА КРАЖБА НА СКАПОЦЕНИ КАМЕЊА ОД МУЗЕЈ ВО ДРЕЗДЕН!

Ограбен е Зелен свод, еден од најпознатите музеи во Германија, однесени се посебно ретки скапоцени камења и уметничко богатство...

Сара Фемина / 25 ноември, 2019 20:14

Лицата биле лишени од слобода и сочинети се записници за констатиран прекршок по член 11 став 2 од Законот за прекршоците против јавниот ред и мир, информираат од МВР.

ЛЕТАА ДРВЕНИ ПРЕДМЕТИ ВО ШУТКА: Масовна тепачка – апсеше полицијата

Голем инцидент во Шутка, интервенирла и полицијата. Како што информира министерството за внатрешни работо, на 10.11.2019 во 20.00...

Валерија Петрова / 11 ноември, 2019 16:01

Интервентните возила се набавени во склоп на донација за МВР од чешката влада, во висина од еден милион евра.

Специјалците се подновија со нови возила!

Десет нови возила „фиат дукато“ наменети за брза интервенција при справување со нарушен јавен ред и мир од поголем обем,...

Македонка Димкин / 4 ноември, 2019 14:07

Од СВР Скопје информираат дека викендов сообраќајната полиција санкционирала 28 возачи кои возеле побрзо од дозволеното, а од сообраќај биле исклучени 52 возачи под дејство на алкохол, 44 возачи пред да се стекнат со правото за управување моторно возило и 11 почетници, како и 43 нерегистрирани возила.

ПОВРЕДЕНИ НЕКОЛКУ ЛИЦА ВО СКОПЈЕ: Полицијата апсеше во Куманово и Скопје

Тешка ноќ за македонските полциски службеници, повредедени неколку лица на скопските улици. – Возач и двајца сопатници во...

Валерија Петрова / 11:57

Според она за што се разговараше на седницата во однос на казнената политика во Законот за безбедност на сообраќајот на патиштата се предвидени значителни намалувања на казните.

Се намалуваат сообраќајните казни, ќе бидат во висина од 15 до 250 евра

На вчерашната владина седница беа усвоени предлози и измени на серија закони од надлежност на Министерството за внатрешни...

Катерина Крстиќ / 30 октомври, 2019 8:52