Поповите качени на камионче шетаа низ Велес и Кавадарци и со света вода „го бркаа“ коронавирусот од градовите.

ВИДЕО: Попови качени на камионче се возеа низ Велес и Кавадарци и со крстена вода„го бркаа“ коронавирусот!

Попови од Велес и Кавадарци денеска го “бркаа”коронавирусот. Видеото кое го објави Либертас стана вирален хит на социјалните...

Катерина Крстиќ / 25 март, 2020 15:30

Како резултат, се доведовме во апсурдна ситуација кога и најобичната фраза „нашата држава“ почна да бoдe oчи, особено, на пример, кога ја користи поп на МПЦ при пoмeн на македонски бpaнители. Видео од токму ваква ситуација деновиве е објавено на друштвените мрежи, а го сподели порталот „Експрес.мк“.

(ВИДЕО) Cвeштeник на МПЦ рече „нашата држава“, па го искapаа: „Македонија, попе!“

„Aпчeтo“ Северна навистина се покажа „гopчливо“. Дури и државниот врв, во изминатава една година откако се изгласаа уставните...

Весна Петровска / 14 јануари, 2020 15:44

Миле Јовановски и Виктор Стојчев се соседи. Јовановски е обвинет дека физички го нападнал Стојчев и тешко го повредил. Сведок на настанот бил и Боки 13, кој денес заради економичност на постапката не беше спроведен од затворот во Шутка каде што е во притвор како обвинет во „Рекет“. Но, тој ќе сведочи понатаму, пишува СДК.мк

НЕ СУМ СТАЛОНЕ ДА ГО ИСТЕПАМ ПОПОТ ЗА МИНУТА – вака дрско одговори таткото на Боки 13 по судењето за физички напад

Без воопшто да го извести судот, скопската обвинителката Имран Османи едноставно не се појави на денешното прво рочиште...

Весна Петровска / 21 октомври, 2019 19:42