Сепак, Папата посочи дека Свети Петар бил најубедлив и најдобар кога тој лично проповедал и затоа денес новинарите и комуникаторите треба да направат повеќе за да дојдат до луѓето подиректно во потрага по информации од „прва рака“.

Папа Фрањо: Ако Свети Петар беше жив, тој сигурно ќе испраќаше пораки преку Твитер

Ако Свети Петар беше жив денес, тој сигурно ќе испраќаше пораки преку Твитер и електронска пошта, ќе ги користеше современите...

Перо Милчин / 23 јануари, 2021 18:38

Човек со големо срце и добрина. Маестро големите никогаш не умираат. Слава ти!

Мицкоски: Маестро, големите никогаш не умираат

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на социјалните мрежи се прости од маестро Зоран Џорлев и напиша дека големите луѓе...

Стојче Бушин / 1 јануари, 2021 22:06

Тој ќе остане запаметен како еден од најискусните политичари кои својот капацитет, искуство и истрајност ги насочија кон градење на слободна и независна Македонија.

Мицкоски: Сочувство до семејството Иванови за загубата на г-динот Љубисав Иванов – Ѕинго

Изразувам длабоко сочувство до семејството Иванови за загубата на г-динот Љубисав Иванов – Ѕинго. Тој ќе остане запаметен...

Рејхан Бајрами / 17 ноември, 2020 12:13

Македонија се соочува со огромна здравствена и би рекол национална катастрофа.

Мицкоски: Неспособноста на Владата чини животи

Имате две опции, или системот мора да профункционира за да се спасат животи или оставки веднаш. Животите се прескапи за мафијата...

Стојче Бушин / 12 октомври, 2020 5:30

. Не забораваш клучеви, телефон и пари? Не заборавај маска, дезинфекција и да држиш дистанца.

Филипче: Нема оправдување за неносење маски

„Заборавив веќе не е оправдување. Заборавањето на основните мерки за заштита може да биде фатално. Не забораваш клучеви,...

Стојче Бушин / 9 октомври, 2020 10:30

"Знам во каква облека ќе одам во другиот свет„

Тешко болната глумица Шенон Доерти ги растажи обожавателите: Одбрав облека за мојот погреб

Американската актерка и продуцентка Шенон Доерти, која се прослави со улогите како Бренда во серијата „Беверли Хилс 90210“...

Сара Фемина / 8 октомври, 2020 21:52

Оваа кампања годинава го опфаќа целиот Скопскиот плански регион.

ШИЛЕГОВ СО АПЕЛ: НЕ ГИ ПАЛЕТЕ СТРНИШТАТА, ГРАД СКОПЈЕ БЕСПЛАТНО ПОДИГА ОСТАТОЦИ ОД БЕРБА

Градот Скопје ја продолжува кампањата за бесплатно собирање на остатоците од берба за да се спречи палењето на стрништата,...

Стојче Бушин / 27 септември, 2020 11:59

Зибери во своето обраќање се осврна и на изјавите на лидерите на двете најголеми партии, СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, кои ја одбија идејата на ДУИ.

Кандидатот за премиер на ДУИ, Насер Зибери, со порака до Мицкоски и Заев: Вие не сте газди на оваа земја

Насер Зибери е натпартискиот кандидат на Демократската Унија за Интеграција (ДУИ) за прв Албанец премиер во македонската...

Стојче Бушин / 24 јуни, 2020 15:47