За време на посетата на Брисел премиерот Заев ќе има средба и со Аугусто Сантош Силва, министер за надворешни работи на Португалија, земја членка и актуелен претседавач со ЕУ.

Европска агенда на Заев: Работни посети на Брисел, Мадрид и Атина, прва посета на кралството Шпанија на премиерско ниво

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, од вчера ги започна европска работна агенда која опфаќа работни...

Рејхан Бајрами / 10 мај, 2021 6:19

Премиерот Заев истакна дека Владата во последните 4 години во континуитет ја одржува грижата за постоечките инвеститори и работи на привлекување на нови инвестиции од странски компании.

Заев од „Кемет Електроникс“: Расте извозот, во последните 8 месеци потпишавме 48 договори за државна финансиска поддршка за нови инвестиции

„Проширувањето на капацитетите на постоечката фабрика „Кемет Електроникс“ во вредност од 10 милиони евра, од кои еден дел...

Перо Милчин / 23 април, 2021 16:48

Практично немаме раст, немаме никаков раст на македонската економија, а имаме задолжување поголемо од 2 милијарди евра. Но, затоа пак имаме мултимилионери во едно семејство кое што е владејачко во државата, односно семејството на премиерот Зоран Заев.

Македонија е земја со најсиромашен народ и најбогат премиер

Денеска сме овде во Свети Николе како дел од теренските активности кои што трета недела течат. Она кое што можам да го заклучам...

Перо Милчин / 20 февруари, 2021 17:41

Ќе присуствува и на ручек организиран од францускиот претседател!

ВУЧИЌ ЗАМИНА ВО ПАРИЗ: Средба со Макрон и свечен ручек

Српскиот претседател Александар Вучиќ во понеделник, 1 февруари, ќе престојува во работна посета на Франција. Како што беше...

Мирко Бачиќ / 31 јануари, 2021 17:42

При изведување на вежбите припадниците на елитните единици користеа шок бомби, димни бомби, маневарска муниција и вежбовна муниција и оружје за нејзино користење, балистички штитови и алпинистичка опрема!

Спасовски и црногорскиот колега Секуловиќ на Пониква ги проследија показните вежби на елитните единици на МВР

Денеска во зимско-рекреативниот центар на Министерството за внатрешни работи на Пониква беа презентирани четири показни...

Сара Фемина / 19 јануари, 2021 18:57

Да се заштитиме себеси и здравјето на нашите ближни, рече Заев!

Пендаровски, Заев и Џафери на прием кај поглаварот на МПЦ-ОА, г.г. Стефан

Претседателот на Собранието, Талат Џафери на покана на поглаварот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија,...

Перо Милчин / 9 јануари, 2021 22:50

Возрасните и децата од Љубојно наскоро ќе ја видат оваа зграда обновена во нов сјај!

Заев во старото училиште „Димитар Влахов” во Љубојно

Премиерот Зоран Заев, при работната посета на преспанскиот регион, изврши увид на напредокот на работите на иницијативата...

Стојче Бушин / 20 декември, 2020 10:57

Ја посети локацијата на која што треба да биде изградена фотоволтаичната централа, прва во сопственост на АД ЕСМ.

СЕ ГРАДИ ФОТОВОЛТАИЧНАТА ЦЕНТРАЛА ВО РЕК ОСЛОМЕЈ

Генералниот директор на АД ЕСМ Васко Ковачевски, оствари работна посета на РЕК Осломеј, Кичево. Ја посети локацијата на која...

Стојче Бушин / 27 август, 2020 18:58