Новата цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 е 73,50 ден/лит, додека на ЕУРОСУПЕР БС-98 75,50 ден/лит.

Дизелот поскапува за 2, бензинот за 1,5 денари

Согласно донесената одлука на Регулаторната комисија за енергетика, малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР...

Рејхан Бајрами / 5 октомври, 2021 5:57

Тој додава дека цената на лебот не треба да се зголеми до крајот на јануари следната година.

Асоцијацијата на земјоделците е против зголемувањето на цената на лебот

Асоцијацијата на земјоделци на Македонија не се согласува и остро реагира на најавата за зголемување на цената на лебот...

admin@magazin / 18 септември, 2021 15:16

Ова значи дека од ноќеска на полноќ малопродажната цена на Еуросупер БС-95 ќе изнесува 68,50 денари, Еуросупер БС-98 ќе чини 70 денари, додека Еуродизел ќе се точи за 60 денари по литар гориво.

Од полноќ поскапуваат горивата

РКЕ со својата најнова одлука ќе изврши зголемување на цените на нафтените деривати во нашата земја во однос на цените кои...

Перо Милчин / 10 мај, 2021 18:25

Така велат промените во Законот за тутун, производи од тутун и сродни производи, донесен во мај мината година, а примената мора да се направи до ноември, годинава.

Цигарите повторно поскапуваат- кутиите до крајот на годината стануваат двојазични

Пакувањата со по 19 цигари излегуваат од употреба, а во наредниот период сите пакувања ќе мора да имаат 20 цигари. Така велат...

Владо Марин / 24 септември, 2020 20:44

Најавено е протестот да започне во 14 часот пред Регулаторната комисија и еден час со автомобили ќе ја блокираат крстосницата и пристапните улици пред Регулаторната комисија.

Втор протест на ВМРО-ДПМНЕ во Скопје против поскапувањето на струјата

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ, најави два протестни марша против поскапувањето на струјата за попладнево во Скопје. На вчерашната...

Катерина Крстиќ / 11 септември, 2020 11:56

Арсовски рече дека сега во време на пандемија, кога земјата е во економска криза грашаните не би можеле да го издржат и поскапувањето на струјата.

Арсовски: Овие протести не се задоцнети- ќе траат додека власта не се бутне

Во вечерашното гостување Само Вистина, портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ, говореше за денешните протести организирани од неговата...

Катерина Крстиќ / 9 септември, 2020 23:28

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика Марко Бислимовски кажа дека електричната енергија за сите потрошувачи од идниот месец поскапува за 7,4 проценти.

ДРЖАВАТА УДРИ ПО ЏЕБОТ НА ГРАЃАНИТЕ: Струјата поскапува за 7.4%, евтината тарифа останува

Цената за струјата во домаќинствата се зголемува за 7.4 отсто. Од идниот месец еден киловат наместо 5.54 денари ќе чини околу...

Владо Марин / 31 јули, 2020 14:26

ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) поскапуваат за еден денар по литар и ќе чинат 61,5 и 53,5 денари за литар.

Горивата повторно поскапуваат: Регулаторна ги соопшти новите цени

Цените на горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за половина до еден денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија...

Владо Марин / 13 јули, 2020 22:47