Новата малопродажна цена на ЕУРОСУПЕР БС-95 изнесува 61 денар, ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се продава за 63, ЕУРОДИЗЕЛ (ДЕ V) за 52,5, а Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) за 52 денара за литар.

ГОРИВАТА ПОСКАПУВААТ ЗА ПОЛОВИНА ДЕНАР ПО ЛИТАР

Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за половина денар по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за...

Владо Марин / 29 јуни, 2020 13:17

Со најновите измени малопродажната цена на Еуросупер БС – 95 изнесува 60,50 денари за литар и е поскапа за еден денар од претходната недела.

Од полноќ поскапуваат нафтените деривати

Регулаторна ја коригираше цената на нафтените деривати во однос на движењата на нафтата на светските пазари. Регулаторната...

Владо Марин / 22 јуни, 2020 21:28

Цената на екстра лесното масло за домаќинство се зголеми за 0,50 денари!

ПОЛНЕТЕ ГОРИВА- СЛЕДИ ПОСКАПУВАЊЕ: Од полноќ нови цена на горивата!

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе ги соопшти новите цени на горивата кои ќе бидат на сила оваа недела. Согласно...

Владо Марин / 11 мај, 2020 14:50

Новите цени стапуваат на сила вечерва на полноќ

Голем раст на цените на горивата: Бензините поскапи 2.5 и 3 денари, дизелот за половина денар

Цените на горивата се зголемуваат – Регулаторната Комисија за Енергетика тукушто ги објави новите, повисоки цени на горивата....

admin@magazin / 1 април, 2019 13:06

До 2023 година една кутија може да чини и близу 200 а некои цигари ќе достигнат и до 300 денари

Ново поскапување на цигарите- една кутија ќе чини и до 300 денари

Повторно поскапување на цигарите во Македонија. Цигарите стануваат луксуз. Од минатата недела, во сите продавници поголемиот...

Катерина Крстиќ / 13 март, 2019 15:37

ЈП "Градски паркинзи" побара од Советот на Град Скопје, паркингот во кампусот на Клинички центар "Мајка Тереза" од досегашните 300 да се покачи на фантастични 800 денари месечно

Синдикатот реагира, дел од вработените ќе треба да работат само за паркинг

Планираното покачување на паркинг местото во кампусот клиники „Мајка Тереза“ најмногу ќе ги погоди вработените од социјално...

Мирко Бачиќ / 10 декември, 2018 12:57

Светските берзи не носат добри вести за граѓаните. Нафтата поскапува со многу брзо темпо.

Нафтата пак поскапува од наредната недела

По намалувањата на цените на нафтените деривати, ценовните движења на светските берзи не носат добри вести. За само 2 дена,...

admin@magazin / 4 декември, 2018 20:38