Нови 49.552 вработувања во "Северна" Македонија за две години! Ова го напиша денеска премиерот Зоран Заев на Фејсбук.

ЗАЕВ СО НОВ ЛАПСУС: “Со нас нема ново-иселени туку ново-вработени граѓани”

Ова го напиша денеска Премиерот на Република Македонија Зоран Заев на Фејсбук напиша дека според Државниот завод за статистика,...

Рејхан Бајрами / 12 август, 2019 15:56

Лидерот на опозицијата со почит традицијата и религијата

Мицковски: Постев 40 дена за време на целата изборна кампања !

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, радосната вест за Исусовото воскресение ја слушна во црквата „Св.Петар и Павле“...

Узунов Бобан / 29 април, 2019 10:57

Мицковски на социјалните мрежи констарира дека веќе е доволно од одговорности во најава, повикувајќи го Спасовски и на обврската дека некогаш треба и да се реализира

Колку катастрофи треба да му се случат на Спасовски за оставка?

Поранешниот висок функционер во СДСМ, Ивор Мицковски, гласен критичар на политиките на актуелното раководство на СДСМ, смета...

Мирко Бачиќ / 3 декември, 2018 7:40

Оперскиот пејач и граѓански активист, родољуб, Дурловски со свое обраќање на социјалните мрежи за Македонија, настаните во Собранието, притворот, амнестијата и простувањето

Се прашувам кому треба да простам и кој мене треба да ми прости?

Оперскиот пејач, граѓански активист, Игор Дурловски, еден од обвинетите за тероризам за немилите настани во Собранието минатата...

Мартин Попоски / 29 ноември, 2018 10:47

Мицковски беше отстранет од СДСМ по директна наредба на Шекеринска, која не сакаше да ги слуша неговите критки, кои од оваа перспектива ќе и се одбијат од сопствената глава

Кога народот ќе нема за леб, за ден – два, ќе ве прегази

Граѓанскиот активист и поранешен висок функционер на СДСМ, Ивор Мицковски на социјалните мрежи испрати порака до власта,...

Мирко Бачиќ / 25 ноември, 2018 11:29

Режисерот Јани Бојаџи, чие филмско остварување за малку не беше цензурирано од владата на СДСМ и Заев, повика на трезвеност, бегање од дефокусирањето и протести

И режисерот Бојаџи повика на протест

Режисерот Јани Бојаџи повика на протест, што ќе се одржи денес пред Собранието на Република Македонија во 18 часот во организација...

Мартин Попоски / 18 ноември, 2018 7:14

Професорот Росоклија со пост на социјалните мрежи во кој констатира дека амбасадорите што можат самостојно да мислат не ги праќаат на Балканот и сигурно не во Македонија

Росоклија и францускиот “тапанар”

Надворешниот член на МАНУ, професор – доктор Горазд Росоклија, кој работи на Универзитетот Колумбија во САД, на социјалните...

Мартин Попоски / 6 ноември, 2018 8:23

Мегаломанската афера “ТИФАНИ“ и продажбата на тогаш воздух на УЈП, каде Палевски дебело се омрси, резултираше со Кривични, каде Костов го спасува Палевски од затвор

Истурениот играч на Верушевски и Камчев, повторно со рафал кон Мицко”В”ски

На Македонската политичка сцена, повеќе од 15 месеци, се обидува да формира партија токму некогашниот висок функционер на...

Македонка Димкин / 25 октомври, 2018 12:07