Куновска не е лута што СДСМ имала иста внатрешна политика како ВМРО - ДПМНЕ за што била често санкционирана, но е гневна што Заев на Канческа Милевска и го простил Скопје 2014

Куновска гневна на СДСМ што Канческа Милевска им станала херој

Поранешната висока функционерка од СДСМ, претседателка на Градската организација за Скопје и поранешен пратеник, Софија...

Мирко Бачиќ / 23 октомври, 2018 11:49

Поранешниот министер за надворешни работи и актуелен пратеник, Милошоски со отворена поддршка кон претседателот на ВМРО - ДПМНЕ Мицкоски кој не поодлегнал на притисоците

Милошоски со поддршка за Мицкоски, националните интереси пред се

По теророт кој во петокот се случи во Собранието на Република Македонија, се огласи и поранешниот министер за надворешни...

Мартин Попоски / 22 октомври, 2018 10:51

И во 15 часот не започна одложениот почеток на Седницата на Собранието на Македонија за уставните измени, пратеникот Иван Стоиљковиќ, на креативен начин ја опиша атмосферата

Стоиљковиќ: Собранието e како сточен пазар

Никако да започне продолжението на собраниската Седница со точка на дневен ред, пристапување кон уставни измени, но затоа...

Мирко Бачиќ / 19 октомври, 2018 16:10

Понекогаш две кратки реченици, знаат детално да го опишат политичкиот момент на реалноста кога некој сериозно се вмешал во внатрешните работи на твојата држава

Ванковска го “отера” Вес Мичел во широки пространства

Угледната професорка Билјана Ванковска, на социјалните мрежи, исто така испрати искрена порака до заменик помошникот државен...

Мирко Бачиќ / 18 октомври, 2018 8:15

Професорот Росоклија со пост на социјалните мрежи смета дека бојкот на собраниската седница за уставни измени ќе се стигне и до конечна победа за Македонија на Македонците

Професор Росоклија со повик за бојкот на собраниската седница

Надворешниот член на МАНУ, професор – доктор Горазд Росоклија, кој работи на Универзитетот Колумбија во САД, со став за Собраниската...

Мартин Попоски / 16 октомври, 2018 11:45

Поранешни високи функционери од СДСМ почнаа со отворени реакции на актуелното раководство и погубните политики кои ги води на име на државата и народот

Куновска до Шекеринска: “Ма немој да ме …”

Очигледно дека распадот во владеачката СДСМ почнува да зазема огромни димензии на со остри и кратки коментари во јавноста...

Мартин Попоски / 5 октомври, 2018 6:35

Никола Димитров го оспорува избирачкиот список по кој се реализираше референдумот, истиот оној по кој СДСМ во 2017 година освои убедлива победа на локалните избори

За Димитров референдумот пропаднал поради лош избирачки список, кој за СДСМ е идеален

Министерот за надворешни работи на Македонија, Димитров, во очај, за пропаста на референдумот го обвини избирачкиот список,...

Мартин Попоски / 3 октомври, 2018 13:30

Поранешниот Претседател на Собранието на Република Македонија, Вељаноски, не само што нема да поддрже уставни измени, туку и ќе го бојкотира претстојниот референдум

Совеста не ми дозволува да излезам на референдум кој е длабоко манипулативен

Поранешниот претседател на Собранието на Република Македонија и актуелен пратеник од ВМРО – ДПМНЕ, Трајко Вељаноски се...

Мартин Попоски / 20 септември, 2018 11:33