Затоа, претседателот Пендаровски без никаква дилема ги потпишa Указите за прогласување на законите со кои ќе им се овозможи на илјадници наши граѓани да земат плата за февруари и март оваа година.

Пендаровски без никаква дилема ги потпишa Указите за прогласување на законите

На македонската јавност и е добро позната заложбата на претседателот Пендаровски да ги поддржува сите законски иницијативи...

Рејхан Бајрами / 19 април, 2021 6:05

Меморандумот е дел од активностите кои произлегуваат од Стратегијата за транспарентност, а има за цел воспоставување партнерски однос меѓу двете институции за унапредување на правото на слободен пристап до информации од јавен карактер.

Потпишан Меморандум за соработка помеѓу Владата и Агенцијата за заштита на правото на слободен пристап до информации од јавен карактер

Генералниот секретар на Владата на Република Македонија, Мухамед Зеќири и директорката на Агенцијата за заштита на правото...

Рејхан Бајрами / 13 март, 2021 12:33

Доколку Заев има барем малку разум, после денешниот масовен одзив на граѓаните против пописот тој ќе го прекине процесот.

Илјадници граѓани се потпишаа против фалсификат пописот на Заев

Илјадници скопјани се потпишаа против фалсификат пописот на Заев. Илјадници скопјани денеска се потпишаа против фалсификат...

Сара Фемина / 20 февруари, 2021 19:47

Мицкоски потенцираше дека тој утрово се потпишал во општината каде што живее.

Мицкоски: На над 300 локации низ земјава се потпишуваат против фалсификат попис, потребен е европски и објективен попис

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски при денешната посетата на фабриката МИК Свети Николе зборуваше и за денешната...

Мирко Бачиќ / 18:47

Со овој колективен договор за сите вработени во Министерството се регулира правото за надоместок за дополнителни овластувања како и регулирање на надоместок за работа во комсии надвор од описот на работното место.“- изјави министерот Хоџа!

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство за првпат потпиша колективен договор

Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, денеска за првпат го потпиша колективниот договор...

Перо Милчин / 12 февруари, 2021 15:24

Народ кој има цел, ќе најде пат до таму. Народ без цел, кој прифаќа да биде жетон во туѓ рулет завршува во џебот на битангите и селските магупи.

ЛАТАС: Се чека последниот потпис за тотално бришење на Македонија!

Време да направиме преглед, биланс на добиено и загубено, и да ставиме точка. Паѓаме, или остануваме на нозе. Искуството не...

Катерина Крстиќ / 18 мај, 2020 10:00

Претседателот до сега не потпиша повеќе од 20 закни и ги врати назад до Собранието.

Џафери ќе го чека новиот претседател за потпис на законите кои ги врати Иванов

Додека трае кампањата за претседателските избори, Собранието ќе одржи само седница на која повторно ќе се  гласа за...

Катерина Крстиќ / 28 март, 2019 12:00

Обединети за Македонија бара советниците во Советот на Општина Охрид да го изгласаат Константин Георгиески градоначалник на Охрид.

“Обединети за Македонија” со голема поддршка за Константин Георгиески

Локалниот огранок на партијата Обединети за Македонија од Охрид бара советниците во Советот на Општина Охрид да го изгласаат...

Едмонд Бекири / 23 декември, 2018 22:11