Многу жалам за изгубениот млад живот. Но, не е вистина дека се работи за родилка и дека наместо папочна врвка и биле пресечни цревата.

Д-р Јовановска: Не е вистина дека се работи за родилка и дека наместо папочна врвка и биле пресечни цревата

33-годишна пациентка вчера починала на Клиниката за гинекологија и акушерство во Скопје, а на социјалните мрежи се појавија...

Перо Милчин / 11 мај, 2021 7:13

Од лекар на Итна медицинска помош е констатирана смрт.

TРАГЕДИЈА ВО МАКЕДОНИЈА: Мајка ја пронашла својата ќерка (22) почината!

На 20.11.2020 во СВР Штип било пријавено дека К.В. околу 07.00 часот во нејзиниот дом на ул.„Булевар ЈНА“ во Штип, ја пронашла својата...

Рејхан Бајрами / 22 ноември, 2020 9:55

Загубивме доктор кој ги слушаше сите, да им помогне на бремените жени по телефон, да се врати дома од работа и да им помогне на пациентите. Огромна загуба - напишано од М.Т.

СРБИЈА ВО ЖАЛОСТ: Ова е докторката која почина од КОРОНА- на свет донесе 100-на бебиња, оргомна загуба!

Смртта на докторката по гинекологија, Билјана Натиќ (59) од вирус корона во Ниш, длабоко потресе многу од нејзините пациенти...

Сара Фемина / 26 март, 2020 13:49

Ова е шеста жртва од експлозијата.

ГОЛЕМА ТАГА: Шеста жртва од експлозијата во Романовце, почина 63-годишна жена

Денеска почина 63-годишна жена која беше меѓу повредените во експлозијата на плинска боца што се случи минатиот викенд во...

Рејхан Бајрами / 29 февруари, 2020 17:05

Починатата неколку дена имала проблеми со дишењето и движењето.

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Почина родилка на Клиниката за гинекологија – бебето е спасено!

Родилка од Македонска Каменица рано изутрина починала на Клиниката за гинекологија. Масивна тромб емболија поради што дошло...

Перо Милчин / 15 август, 2019 17:27