За жал сообраќајната несреќа била фатална за младиот Ѓ.В. кој  починал на местото на настанот.

Нова Трагедија во Македонија: Почина млад мотоциклист

Уште една трагедија ја потресе Македонија. Вчера вечер животот го изгуби уште еден млад мотоциклист. Вчера во 22,50 часот било...

Катерина Крстиќ / 1 јули, 2019 10:48

За само две недели, уште една тешка сообраќајна несреќа однесе човечки живот на жител од охридско, најчеста причина според МВР е непочитување на условите на патот

Загина 36 годишен моторциклист, со тешки телесни повреди се здоби пешак

Загина 36 годишен моторциклист а со тешки телесни повреди се здоби пешак во сообраќајна незгода во Охрид. До несреќата дошло...

Мирко Бачиќ / 25 септември, 2018 6:24