Во име на Фудбалската федерација на Македонија и целото фудбалско семејство, изразувам најдлабоко сочувство до семејството на Љубисав Иванов - Ѕинго!

Почина Љубисав Иванов – Ѕинго

Во 84. година од животот почина Љубисав Иванов – Ѕинго, поранешен претседател на Фудбалскиот Сојуз на Македонија (1993-1999),...

Рејхан Бајрами / 17 ноември, 2020 9:49

Според инспекторите од ДСЗИ кои во моментот се на терен во струмичката болница, триесет луѓе дошле по телото на починатиот, ја скршиле вратата и со се кревет го извадиле надвор и со комбе го транспортирале.

Триесет луѓе со се кревет го украле телото на починат пациент од Струмичката болница!

Триесет луѓе денеска ја скршиле вратата на инфективното одделение во Струмичката болница и го земале пациентот, кој починал,...

Катерина Крстиќ / 21 септември, 2020 16:15

Последните години беше дел од тмот на порталот „SDK.mk“ (Сакам да кажам).

ЖАЛНА ВЕСТ: По кратко боледување, рано утрово почина познат новинар од Охрид

По кратко боледување, рано утрово почина Драган Чубриќ (67), долгогодишен новинар од Охрид. Чубриќ дипломирал новинарство...

Владо Марин / 19 септември, 2020 14:08

74-годишникот вршел градежни активности во неговата семејна куќа (влечел котур со кабел), по што паднал и починал.

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Маж почина од струен удар во Скопје!

Голема трагедија се случи вчера во скопското село Кучково, кога 74 маж вршејќи градежни активности починал од струен удар. Вчера...

Рејхан Бајрами / 21 јули, 2019 11:44

Во тешка сообраќајна несреќа во тетовско животот го загуби едно лице а две се тешко повредени

Еден загинат и двајца повредени откако возило се преврти кај тетовското село Седларево

Жител на тетовското село Седларево починал, а двајца сопатници се тешко повредени откако ноќеска 10 минути по полноќ возилото...

Мирко Бачиќ / 30 август, 2018 11:03

За Филипче имаме неедуцирани лекари за Дончев Германија не одговорила на барањето на Фондот а дилемата кој лаже ќе ја решат родителите на малата Ева

Дали Филипче за смртта на малата Ева ги обвини неедуцираните лекари?

Министерот за здравство на Македонија Венко Филиплче по повод немилиот настан со смртта на 11 годишната Ева рече дека е потребна...

Мартин Попоски / 23 август, 2018 14:14

Дваесет годишно момче го загуби животот во сообраќајна несреќа која се случилна регионален пат Куманово кон село Липково во село Опае

Сообраќајка во кумановско во која загина младо момче

Дваесет годишно момче го загуби животот во сообраќајна несреќа која се случил вчера вечерта околу 21:20 часот на регионален...

Мирко Бачиќ / 16 август, 2018 11:04

По една недела во болница почина нападнато лице од страна на идентификуван напаѓач

Почина скопјанец кој пред една недела беше нападнат на улица

Шеесет и шестгодишен скопјанец почина една недела откако беше нападнат на улицата “Кеј 13 ноември”. Како што информираат...

Мирко Бачиќ / 12 август, 2018 13:43