74-годишникот вршел градежни активности во неговата семејна куќа (влечел котур со кабел), по што паднал и починал.

ГОЛЕМА ТРАГЕДИЈА: Маж почина од струен удар во Скопје!

Голема трагедија се случи вчера во скопското село Кучково, кога 74 маж вршејќи градежни активности починал од струен удар. Вчера...

Рејхан Бајрами / 21 јули, 2019 11:44

Во тешка сообраќајна несреќа во тетовско животот го загуби едно лице а две се тешко повредени

Еден загинат и двајца повредени откако возило се преврти кај тетовското село Седларево

Жител на тетовското село Седларево починал, а двајца сопатници се тешко повредени откако ноќеска 10 минути по полноќ возилото...

Мирко Бачиќ / 30 август, 2018 11:03

За Филипче имаме неедуцирани лекари за Дончев Германија не одговорила на барањето на Фондот а дилемата кој лаже ќе ја решат родителите на малата Ева

Дали Филипче за смртта на малата Ева ги обвини неедуцираните лекари?

Министерот за здравство на Македонија Венко Филиплче по повод немилиот настан со смртта на 11 годишната Ева рече дека е потребна...

Мартин Попоски / 23 август, 2018 14:14

Дваесет годишно момче го загуби животот во сообраќајна несреќа која се случилна регионален пат Куманово кон село Липково во село Опае

Сообраќајка во кумановско во која загина младо момче

Дваесет годишно момче го загуби животот во сообраќајна несреќа која се случил вчера вечерта околу 21:20 часот на регионален...

Мирко Бачиќ / 16 август, 2018 11:04

По една недела во болница почина нападнато лице од страна на идентификуван напаѓач

Почина скопјанец кој пред една недела беше нападнат на улица

Шеесет и шестгодишен скопјанец почина една недела откако беше нападнат на улицата “Кеј 13 ноември”. Како што информираат...

Мирко Бачиќ / 12 август, 2018 13:43

Иако редовно ги бара - Јавното обвинителство никогаш не ги соопштува резултатите од обдукциите

Во Скопје пронајдени еден починат и еден труп во распаѓање

Едно лице починато и еден труп во распаѓање се пријавени вчера во скопската полиција. Како што соопшти Министерството за...

Мирко Бачиќ / 5 август, 2018 14:24