Имено за убиството на Пино е обвинета и неговата девојка дваесет и двегодишната скопјанка Ангела Ѓорѓиевска. Таа е обвинета како соучесник во убиството на  26-годишниот Секондо, настан кој се случи на 11 декември лани.

Денеска започнува судењето за убиството на Пино

Денеска во Кривичниот суд започнува судењето за убиството на младото момче Пинета Секондо – Пино. На 29.04.2019 година во Единицата...

Катерина Крстиќ / 15 ноември, 2019 9:35

Обвинителството поднесе кривична пријава за Анѓела Ѓорѓиевска, девојката на убиениот Пино Секондо.

Обвинение за убиство за Анѓела, девојката на убиениот Пино Секондо, Али Фуркан се уште во бегство

Надлежен јавен oбвинитeл од Основното јавно oбвинитeлcтво Скопје до Основниот кpивичен cyд Скопје достави Oбвинитeлeн акт пpoтив...

Катерина Крстиќ / 19 септември, 2019 12:44

Девојката според првичната информација од обвинителството е замешана во мамката во која влегол Пино. Ангела е ќерка на возач, дете на разделени родители и проблематична девојка заглавена во многу незгодни друштва и пороци.

НАЈНОВА ВЕСТ: Ангела знаела дека Пино ќе биде убиен

Анѓела Ѓеоргиевска е девојката која е второосомничена за убиството на младиот 26 годишен Пино Секондо. Девојката според првичната...

Катерина Крстиќ / 3 јуни, 2019 19:41