Не само ние како СДСМ, туку и граѓаните сакаат правда. Но, тоа што немаме правда не е по наша вина. Интегритетот на судиите е во прашање и затоа постои големо незадоволство.

ЗЕКИРИ: Телевизијата на Бојан Јовановски имаше симпатии кон политиките на СДСМ

Ние оставаме простор за сите партии, но две имаат пројавено интерес, не е тајна дека и БЕСА, но и ДПА сакаат да се обидеме да...

Перо Милчин / 19 февруари, 2020 7:37

На судиите, обвинителите и на поротниците им рече да се ослободат и дека ниту ВМРО-ДПМНЕ, ниту Мицкоски не им можат ништо.

“МАРШОТ ЗА ПРАВДА” ГО ПРЕДВОДЕШЕ ЗАЕВ: Ние го ослободивме судството, ама бурно го следиме

Под мотото „Чекориме за правда за сите“ СДСМ вчера маршираше од Собранието кон Кривичниот суд. Претседателот на СДСМ, Зоран...

Перо Милчин / 18 февруари, 2020 7:09

Математиката на Заев вели дека е подобро тој да го преземе нападот и божем тој контролирано да ја отштрафува “бомбата” против него отколку да остави на случајност па некој друг да му ја експлодира во фаца директ.

КАРАКАМИШЕВА: На Македонија и треба НОВА, неискомпромитирана ПОЛИТИЧКА КРВ

Се знае дека игра големата мечка пред вратата на Заев и неговите пајташи кога токму тој решава од нигде никаде да го активира...

Сара Фемина / 2 декември, 2019 19:17

Дојдоа питомите и ги избрка дивите а старите реформите по стариот терк од пред 2006-та се вратија на сцена

Судијата Панчевски: без основни минимални критериуми Рајчевци прават расад во Академијата за судии и обвинители

Откако Зоран Заев е премиер нема ден без скандал, ден без срам се на грбот на народот и на МАКЕДОНИЈА, врв на оваа лакрдија...

Македонка Димкин / 16 мај, 2019 23:04

Според познавачите, Членот 11 од ЗП е повторно на сила од 2016

Заев е и Бог и Правда – За него може аболиција, за осудените за 27 април не може

Актуелниот премиер Зоран Заев не престанува да пласира небулозни ставови. Во неодмнешна изјава, тој рече дека Претседателот...

admin@magazin / 12 април, 2019 9:45

Дали во преговорите се почитуваат официјалните канали на комуникација

(фото) ВМРО-ДПМНЕ и Министерство за правда на приватни маилови комуницираат за суштински закони

Рената Дескоска лаже како Зоран Заев. Срамен е начинот на кој што таа и Заев ги злоупотребуваат државните институции во одбрана...

Узунов Бобан / 27 март, 2019 8:10

Пратеникот Милошоски го праша премиерот Заев дали е загрижен што амбасадорот Бејли му пишал на претседателот на Основниот суд Скопје 1 дека е разочаран од информациите дека судии носеле пресуди и одлуки за притвор под диктат на амбасадата на САД?

Заев бара од Судскиот Совет истрага за писмото на Бејли

На седницата за пратенички прашања во Собранието, премиерот Заев рече дека преку министерката за правда Рената Дескоска...

Данаил Михајловски / 27 декември, 2018 13:21

Законот за амнестија според Пировска не е она за што граѓанскиот кој ортачеше со Заев се бореше, но пратениците Богоевски и Туферчиќ очигледно сега мислат поинаку

Граѓанскиот “му писна” на Заев, си ја преземавте улогата на делител на правдата

По синоќешното изгласување на законот за амнестија, извршниот директор на Хелсиншки комитет на Македонија, Уранија Пировска,...

Мирко Бачиќ / 19 декември, 2018 10:48