Во врска со новонастанатата ситуација во партијата што ја води, рече дека минатиот петок бил „црн петок“, а пратениците кои гласале спротивно на партискиот став, како што рече, ја предале партијата и државата и се воделе од личен интерес.

Мицкоски: Осумте пратеници му го продолжија мандатот на Зоран Заев!

Претседателот на најголемата политичка партија, ВМРО-ДПМНЕ , Христијан Мицкоски од  партиска свеченост по повод одбележувањето...

Македонка Димкин / 23 октомври, 2018 21:53

Во политичка смисла, борбата за автономија значела формирање самостојна држава и затоа 23 октомври симболизира континуитет на македонската борба за независност

Денес се слави Денот на македонската револуционерна борба

Во Република Македонија денеска се одбележува 23 Октомври – Денот на македонската револуционерна борба. Владина делегација...

Мирко Бачиќ / 8:41

Иванов на сите христијански верници и на поглаварот на МПЦ - ОА им го честита големиот празник

Честитка од претседателот Иванов за Успение на Пресвета Богородица

Претседателот Ѓорѓе Иванов на сите христијански верници и на поглаварот на Македонската православна црква г.г.Стефан , им...

Мирко Бачиќ / 28 август, 2018 9:35

На Видовден најмногу му се радуваат девојките, зошто ноќеска може да сонат со кого ќе се омажат

Денеска е Видовден, еве што треба да направат девојките

Видовден, еден од најголемите православи празници се празнува на 28 јуни. За Видовден кој посебно го слават Србите и Бугарите,...

admin@magazin / 28 јуни, 2018 11:46