Руските пранкери во ексклузивно интервју за „Политика“ потсетуваат на телефонските разговори што ги имале со премиерот Зоран Заев и истакнаа дека тој бил единствен случај толку долго да не забележи дека се шегуваат.

Руските пранкери нема да го заборават Заев: Никој до сега не сме лажеле толку долго

Владимир Кузњецов-Вован и Алексеј Стољаров-Лексус , познати на јавноста по скандалот со лажните телефонски разговори кои...

Катерина Крстиќ / 30 јули, 2019 0:35

Заев го спореди случајот со Катица со руските пранкери

Заев релативизира за Катица: Да бидеме внимателни, гледате како јас бев насанкан од пранкери

  „Нарушен и е угледот и ете, сами треба да бидеме свесни каде можеме да завршиме поради невнимание. Гледате како бев насанкан...

Узунов Бобан / 17 јули, 2019 14:58

Не стивнуваат реакциите со скандалот со Заев и руските пранкери

(видео) Рускиот комичар Столјаров за Заев:-Ова е првпат да се случи една од нашите „жртви“ да не сфати кои сме

Порталор Република го интервјуираше  комичарот Алексеј Столјаров – Лексус, кој се преправал дека е украинскиот претседател...

Узунов Бобан / 11 јули, 2019 7:48

Новинарот Фуркан Салиу од Телевизија Клан

(видео-транскрипт) Интервју со руските шегаџии: Можевме уште да играме мајтап со Заев

Новинарот Фуркан Салиу на телевизија „Клан Македонија“ направи ексклузивно видео со еден од дуото руски комичари Вова...

Узунов Бобан / 10 јули, 2019 9:13

Милошоски со фејбук статус

Милошоски: Пред Заев да си даде оставка, да ги разреши Никола Димитров и Дане Талески затоа што биле должни да го известат за дипломатските правила за комуникација !

Поранешниот министер за надворешни работи Антонијо Милошоски се огласи по скандалот на премиерот Заев со руските комичари....

Узунов Бобан / 9 јули, 2019 10:19

Социјалните мрежи вријат по видеото на руските пранкери

(аудио-транскрипт со руските комичари) Заев го открива и телефонскиот број на Вес Мичел американскиот помошник државен секретар

Светски познатите руски „пpaнкepи“ објавија цел телефонски разговор кој трае речиси цел час со Зоран Заев, на кој му се претставиле...

Узунов Бобан / 9:08