Првата снежна покривка падна во Хрватска, на Сљемен во Горски Котор, како и во Карловац и Дуга Реса. Снег врнеше и во Словенија и Босна и Херцеговина.

Падна првиот снег во Хрватска- 4 сантимери бела прекривка

Необично топлата есен приврши овој викенд, а веќе температурите значително се намалија низ целиот Балкан. Првата снежна...

Весна Петровска / 31 октомври, 2019 11:28

На видето кое ги освои социјалните мрежи се гледеа снежната бајка која утринава го украси Дурмитор .

ВИДЕО: Падна и првиот снег во регионот- снежна бајка во Црна Гора

Во местото Дурмитор, Црна Гора, денеска падна и првиот снег, а температурите се спуштиле под нулата. На видето кое ги освои...

Катерина Крстиќ / 4 октомври, 2019 10:30