Лилјана Поповска: Со гласањето за смена на Уставот и името ги предадовме нашите идеали!

Пратеничка од власта низ солзи: Не ни даваат датум, а ги предадовме нашите идеали!

Пратеничката Лилјана Поповска (ДОМ), низ солзи им се обратила на колегите од хрватскиот Сабор, на денешната средба во Собранието,...

Данаил Михајловски / 5 јуни, 2019 21:48

Во обвинувањата други за предавници секогаш треба да се покажат приниципи

Канческа не била предавник ? Дали ќе одбие било каква амнестија ?

Елизабета Канческа-Милевска истакна дека таа и другите пратеници не се чувстувале прдавници во ниту еден момент. Јавноста...

Узунов Бобан / 12 јануари, 2019 8:46

Внуката на актуелниот премиер на Република Македонија со порака на нејзиниот Инстаграм профил: Среќата не е наша дестинација

Ева Заева по стапките на својот татко или само маркетинг промоција?

Деновиве на социјалните мрежи е повторно актуелна, внуката на Заев,  Ева Заева. Имено Ева не штеди кога се работи за нејзината...

admin@magazin / 29 август, 2018 8:18

Екслузивно дознаваме дека утре уште рано наутро во 09.30 ќе се потпише договорот кој ја турка Македонија во самоуништување

ЗАЕВ НЕ ОДСТАПУВА: УТРЕ ВО 09.30 часот ќе се потпише фамозниот договор

Според нашите извори, се е спремно за утрешиот „Д ден„ , според Заев „голем ден за Македонија„: Имено утре во 09,30 часот ќе...

Македонка Димкин / 16 јуни, 2018 15:01