Џонсон истовремено сега е и лидер на Конзерватвината партија

Британија доби нов премиер-контроверзниот Борис Џонсон

Поранешниот британски секретар за надворешни работи, Борис Џонсон, е избран за нов претседател на Конзервативната партија,...

Узунов Бобан / 23 јули, 2019 16:11

Политичка династија во Грција

И неговиот татко бил премиер, еве кој е Киријакос Мицотакис новиот премиер на Грција

Лидерот на грчката конзервативна партија Нова демократија, Киријакос Мицотакис, дојде на власт со убедлива победа на предвремените...

Узунов Бобан / 8 јули, 2019 10:35

Премиерот на Белизе е најпопуларен странски премиер во Македонија

Еве кој е премиерот на Белизе и по што е познат

Оливер Бароу (роден на 2 март 1951 година) е политичар од Белизе, кој е премиер на Белизе од 2008 година и е лидер на Обединетата...

Узунов Бобан / 26 јуни, 2019 15:18

Милошоски: Само заменикот има законско овластување да го менува министерот за финансии. Доколку документите од министерството за финансии ги Потпишува премиерот, тоа ќе биде злоупотреба на службената положба и овластување!

(видео) Милошоски: Само во Белизе има и премиер и министер за финансии, кој е најпознат по криминал и корупција.

Жестока дебата се разви во македонскиот парламент за предлогот за двојната фунцкија на Заев, каде се предлагаше да биде и...

Узунов Бобан / 14:54

Тежок гаф на Владата, уште пред да биде реконструирана

Непознавањето на Заев дека не може да биде и премиер и министер за финансии е голем гаф на целата Влада ! !

Магазин вчера пишуваше дека претседателот на Владата Зоран Заев не може да биде и министер за финансии бидејќи има судир...

Узунов Бобан / 14:26

Обврската Министер за финансии ќе ја преземе лично тој, посочувајќи дека ќе ја извршува функцијата во определен период заедно со функцијата претседател на Владата.

ЗАЕВ: Јас ќе бидам МИНИСТЕР ЗА ФИНАНСИИ, Тевдовски ќе работи околу мене-ова се новите Министри!

Премиерот Заев обелодени дел од новите Министри во Владата. За нов Министер за финансии ќе застане премиерот. Премиерот Зоран...

Рејхан Бајрами / 23 јуни, 2019 13:09

Во емисијата тој исто така ги искоментира и советниците на премиерот Заев кои според Милчин се купени за да ги аминуваат политиките на власта.

ВЛАДИМИР МИЛЧИН: „Собранието се уште го нема преземено својот авторитет„

Во вечерашната емисија на Канал 5 „Само Вистина“ гостуваше режисерот и директор на Факултетот за драмски уметности, Владимир...

Перо Милчин / 6 јуни, 2019 22:41

Поздрави до вас премиере и на оние кои живеат таму и гласаа за тебе.

„Бомбашот Чека”немилосрден кон ЗАЕВ: „Двајцата ќе седнеме во суд, сме сториле исто ЗЛОСТОРСТВО„

„Авторот на бомбите” Ел Чека на неговиот профил го спомена премиерот Заев и рече дека ќе се врати во Македонија, само ако...

Перо Милчин / 31 мај, 2019 17:19