„Не ви се плашиме, денес хибридниот режим ќе заврши! Од 5:30 до овој момент во мојот дом упадна и врши претрес Финансова полиција!“ - напиша пратеникот на Фејсбук.

ФИНАНСИСКА ПОЛИЦИЈА ВО ДОМОТ НА ПРАТЕНИКОТ ЈОВАН ЈАУЛЕСКИ

Пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Јован Јаулески, утринава на социјалната мрежа Фејсбук објави дека во неговиот дом упаднала...

Рејхан Бајрами / 11 ноември, 2021 9:36

При претрес на домот на осомниченото лице се пронајдени документи и за нив се известени институциите од каде што потекнуваат документите и кои се надлежни за преземање на понатамошна постапка. Документите што ги наведувате во вашето прашање не се пронајдени при претресот, се вели во одговорот до МКД.мк на Јавното обвинителство.

При претресот во домот на Ременски пронајдени доверливи документи

Обвинителството за организиран криминал ги потврди информациите на МКД.мк дека при претресот во куќата на осомничената...

Катерина Крстиќ / 15 ноември, 2019 10:07

И случајно да не мислите дека „професионалците“ во МВР и Обвинителство не го знаеле ова? Веројатно јасно им било уште во првиот момент. Ниту се наивни, ниту се до толку аматери.

ЈАНЕВСКИ: Како е спасена главата на рекетарската банда во „Рекет“?

Така што, јасно е дека половичната акција на МВР и Обвинителството, има за цел да ја спаси обвинителката, но таа е само второстепен...

admin@magazin / 18 јули, 2019 15:29

– Шест лица, меѓу кои и некои од раководството на компанијата, можеби сториле измама на штета на „Порше“, се наведува во соопштението.

200 полицајци направија претрес во канцелариите на „Порше“ поради сомневање за корупција!

Канцеларијата на јавниот обвинител во Штутгарт соопшти дека се претресени канцелариите на производителот на спортски автомобили...

admin@magazin / 29 мај, 2019 9:03

Катица Јанева (СЈО) утрово со асистенција на Одделот за сузбивање на организиран криминал и корупција на МВР, започна претрес на 15 компании на бизнисменот Орце (Јордан) Камчев

СЈО влезе и во фирмите на Орце Камчев

Обвинители од Специјалното јавно обвинителство утринава во 6 часот влегле во сите фирми на бизнисменот Орце (Јордан) Камчев. Веста...

Мирко Бачиќ / 9 ноември, 2018 9:41