Дали ќе биде постигнат цензусот од 40 % за успешни претседателски избори ?

Дерковски од ДИК: Доколку нема цензус, Талат Џафери ќе одлучи кога ќе има нови претседателски избори

Претседателот на Државната изборна комисија (ДИК), Оливер Деркоски, ги повика сите учесници на изборите да обезбедат фер...

Узунов Бобан / 20 април, 2019 9:00

Дали Ахмети најавува нова политичка пракса во Македонија

(видео) Ахмети: Во наш интерес е да се бира претседател во Собрание

За Али Ахмети, лидерот на ДУИ, во синоќешното интервју за ТВ 21 рече дека за нив поприфатливо е претседателот на државата да...

Узунов Бобан / 19 април, 2019 8:26

Пандов се претставува како „аналитичар„ но веќе неколку години е без работа и според нашиот извор живее во една луксузна вила а од помошта на неговиот татко кој пак е угледен лекар,

Александар Пандов: Се откажувам од ВМРО-ДПМНЕ, продолжувам како независен

Политичкиот аналитичар Александар Пандов, кој во дебатите ги застапува ставовите на ВМРО-ДПМНЕ, во вчерашната емисија ...

Узунов Бобан / 29 март, 2019 8:36

Алијанса за Албанците им дише зад врат на ДУИ

Таравари силно ги удира ДУИ, ДУИ атакуваат врз независноста на монетарната власт ?

Арбен Таравари, генералниот секретар на Алијансата за Албанците, во синоќешната емисија на „Клик Плус“ на ТВ21 го испровоцира...

Узунов Бобан / 26 март, 2019 7:56