На седницата не беа присутни в.д. претседателот на Врховен Фаик Арслани и министерот за правда Бојан Маричиќ, кои со новите законски измени немаат право да одлучуваат при избирањето на претседатели на судови.

Беса Адеми е новиот претседател на Врховниот суд

Со 12 гласа „ЗА“ и еден против членовите на Судскиот совет ја избраа судијката Беса Адеми за претседателка на Врховниот суд,...

Рејхан Бајрами / 12 февруари, 2021 13:26

Безбедноста и тајната служба на САД го координираат секој потег на претседателот на оваа земја, како и разговорите водени од првиот човек на САД!

ВАКА ИЗГЛЕДА ЖИВОТОТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА САД: Еве што смее да прави лидерот без обезбедување, одлуката за сè ја носи тајната служба

Иако на многумина им се чини дека животот на американскиот претседател е идеален, многу работи што се секојдневие за другите...

Стојче Бушин / 28 декември, 2020 10:37

Тој е склон кон гафови и губење контрола, а некои, дури и меѓу неговите приврзаници, се плашеа од сопнување и колапс за време на долгата битка со Доналд Трамп (74).

КОЈ Е ЏО БАЈДЕН: Преживеа семејни трагедии и скандали и стана претседател по трет пат(ВИДЕО)

После семејните трагедии, два неуспешни обида за освојување на Белата куќа и изборната кампања што беше нарушена од пандемијата,...

Рејхан Бајрами / 7 ноември, 2020 20:20

Бајден, по затворањето на гласачките кутии, рече дека чувствува оти е „на добар пат“ да победи на изборите и повика на трпеливост од гласачите.

Избори во САД: Тесна трка меѓу Бајден и Трамп

Надежите на демократите во изборната вечер за брза и убедлива победа на Бајден, брзо испарија, бидејќи се чини дека во неколку...

Перо Милчин / 4 ноември, 2020 9:16

Ние што го познаваме Андреј сме со него и гордо ќе се бориме со него за нови победи на СНС и неговиот брат. 

Ова е братот на српскиот претседател АНДРЕЈ ВУЧИЌ: Обвинет за трговија со дрога и сопственик на многу фирми во Србија!

Пратеникот на СНС, Владимир Ѓукановиќ оцени дека Андреј Вучиќ стана легитимна мета на бројни насилници од партиите во Србија....

Перо Милчин / 9 октомври, 2020 16:48

Инаку на состанокот свикан од претседателот Пендаровски, присуствуваа претседателот на Собранието Талат Џафери, премиерот Зоран Заев, министрите за одбрана, за внатрешни работи и за надворешни работи Радмила Шекеринска, Оливер Спасовски и Бујар Османи.

Пендаровски: Гоце Делчев е македонски револуционер, но чест е што Бугарија го чувствува за свој херој

Денеска по состанокот на Советот за бебзедност, одговарајќи на новинарско прашање, претседателот на државата Стево Пендаровски...

Катерина Крстиќ / 23 септември, 2020 18:41

Според она што таа го изјави, наводниот инцидент се случил за време на УС Опен во 1997 година, а Дорис тврди дека Трамп ја допирал и ја бакнал.

СКАНДАЛ ЈА ТРЕСЕ БЕЛАТА КУЌА: Поранешна манекенка тврди дека Трамп сексуално ја злоставувал!

Поранешната манекенка Ејми Дорис тврди дека била сексуално злоставувана од американскиот претседател Доналд Трамп во 1997...

Катерина Крстиќ / 18 септември, 2020 12:30

„Веруваме дека изборите на 9 август се лажни и не го признаваме Лукашенко за легитимен претседател на Белорусија“, рече Борел на пленарната седница на Европскиот парламент.

ЕУ ОДЛУЧНА: Не го признаваме Лукашенко за претседател, подготвуваме санкции за белоруските функционери

Европската унија не го признава Александар Лукашенко за претседател на Белорусија и се подготвува да воведе санкции за официјалните...

Рејхан Бајрами / 15 септември, 2020 21:52